V43 1279 Creative Commons License 2017.10.24 -12 1 64072

Egy sajnálatos hiba történt, ugyanis az igazolópontokról nem szóltam, ezt most korrigálom:

 

- Nízná záhrada: opís text

- Cuntava: opís text/pecsét

- Besník nyereg: opís text

- Telgárt: pecsét

 

Hiányzó mondatok és mondatrészek, így már a teljesség igényével:

 

"Lefotóztam a Nízná záhrada pont (1086 m, opís text igazolópont a füzetben Hanisej néven) smerovnikját feltűnés nélkül osontam be ismét az erdőbe, közben láttam a lovakat őrző juhászt ücsörögni az erdő szélén."

 

"Nem sokat időztem a csúcson, hamar visszatértem a nagyzsákomhoz, előtte ismét átverekedtem magamat a gallyakon, immáron jobb kéz felé a hegyoldalpusztító gép továbbra is rendíthetetlenül dolgozott. Az eredetileg tervezett kis kitérőt Čuntavára kihagytam, itt a nyitva tartó szálláson talán lehetett volna pecsétet kapni a füzetembe, de így maradt az opís text, a füzet lehetővé teszi mindkét igazolási módot. Felvettem a nagyzsákomat majd nekiálltam  a következő emelkedőnek, újra keréknyomon haladva."

 

"Szemben a Király heggyel leereszkedtem az aszfaltos úthoz (sedlo Besník, 994 m, opís text igazolópont), amely a hegy lábai alatt vezetett Garamfő felé."

 

"Néhány száz lépés után értem el a falut, és rögtön a szélén lévő megállóhelyet ahol már egy idős páron kívül egy nagyjából alsó/felső tagozatos iskolásokból álló csoport is várakozott. Volt egy olyan ötletem korábban, ha úgy érek be a faluba, akkor szerzek pecsétlenyomatot, de ez most idő hiányában elmaradt, gondoltam majd elintézem ezt amikor a Király hegy felől érkezek."

Előzmény: V43 1279 (64061)