Törölt nick Creative Commons License 2017.10.22 0 0 8

John Shirley: Predator - Mindörökké Éjfél

Érdekes regény volt. Nem mondanám, hogy nagyon rossz, de olvastam már ennél lényegesen élvezhetőbb Predator-könyvet.
A karakterekkel nem volt semmi bajom, már ami a katonákat illeti: ők igazi predatoros szereplők voltak. Kőkemény, káromkodó, harcedzett katonák. Az Éjfél bolygón levő emberek viszont néha idegesítettek, kimondottan a Derry nevű gyerek, illetve az anyja. Csörgőt és a bennszülötteket ellenben remek karaktereknek tartottam mindvégig, illeszkedtek is a Ragadozó-univerzumba. 
Ami kimondottan tetszett a regényben, az az, hogy nemcsak az emberek, hanem a Ragadozók szempontjából is szemlélhettük a történetet. Shirley iszonyúan precízen, jól leírta az ő külsejüket, szándékaikat, gondolataikat. Valamint rengeteget megtudhattunk a szörnyetegek múltjáról vagy éppen a szaporodási módszerükről. Ebben igazán kiemelkedő ez a regény.
Amúgy egy picit túlságosan is durvának tartottam a Ragadozókat, amiért mindenkit képesek voltak lemészárolni. Ezalatt azt értem, hogy a filmekből nekem az jött le (legalábbis a második részből), hogy ők azokra támadnak csak, akik fegyvert hordanak. 

10/7