mickey75 Creative Commons License 2017.10.15 0 0 3364

Szép estét/napot Mindenkinek!Kérdezni,ill. megoldást találni szeretnék : nyáron festő festett nálunk,megfelelően előkezelt vertfalú helyiséget. Nem külön kikevertetett,hanem konkrét színű D.l.x mosható festékkel (alatta is az volt,ugyanaz a színvilág,csak jóval világosabb). A bibi ott volt (szerintem),hogy az egész festéket vízzel hígította (tudom,hogy így kell-csak ez a későbbiekben lesz gond szerintem a maradék,javításra szánt festékkel). Most a festéstől számított 4 hónapja, a megmaradt, felkevert,kis kézi lehúzóra tett ,kicsi hengerrel rájavítottam a szóban forgó fal kellő részeire, és száradás után sajnos leheletnyit VILÁGOSABB lett ,mint a helyiség, vagy épp közvetlenül mellette a falfelület. Sajnos nem töményben festett,így hiába vennék a legkisebb kiszerelésben ugyanazt a színt,mivel emez vízzel volt hígítva... és gyanúsan szerves,rodhadás-szerű szaga is van a festéknek,szerintem konkrétan be is rohadt,a benne lévő víztől,nem ? :-( Akárhányszor megyek rá,mindig vadonatúj kis puha,szőrös kézi hengerrel,mindig elválik egy icipicit azon a részen a világosabb szín,ameddig húztam... Minden helyiségemhez így tettem el (vízezve van,eredeti dobozaiban)a maradék festékeket,meg ugye nem fagyhatott még...de ezek szerint fújhatom,mert nem jók kisebb javításokra a falakon,a jövőben... :-(((( Nem kellőképp kevertem fel a festéket (csak kézzel kevergettem,sokáig),vagy már megromlott,és azért nem takar ugyanúgy,mint ami a falon van...vagyis azért világosabb?Mit tanácsoltok,mit tehetnék?Köszönöm szépen előre is a válaszokat!