Törölt nick Creative Commons License 2017.10.10 0 0 27970

Nekem is van ilyen félelmem, amiről írtál. Ezzel nem vagy egyedül. De asszem, hogy ez a CSOK-os konstrukció nagyon kedvezőnek látszik, a THM-jét nézve különösen. Mi építkezünk 3 gyerekkel, most kerül tető alá a ház. 55 a havi törlesztő a 10+10M-nál; más hitelünk nincsen. A félelmem miatt van 3 LTP-m. Igaz, hogy az még 60, de ezzel gyorsítani tudom a kitörlesztést, nem kell 20 év hozzá, hanem mondjuk csak 12 év, ami 2 kamatfordulót jelent csak.

Mint írtam korábban a fórumon, nekünk volt egyszer nagyon jó, 4%-os forinthitelünk, amikor az első házunkat vettük 16 éve. Akkor a válság ellenére sem történt semmi a 5. éves kamatfordulónál, igaz, aztán 2009-ben beparáztam és vég-törlesztettem 2 évvel a vége előtt. Remélem, most nem lesz ilyen, de nem mondom, hogy nem aggódok. A parám előzménye, hogy 2008-ban volt egy második vásárlásom, akkor felvettem egy nekem hatalmas (>20M) lakáshitelt japán jenben, tudtam, hogy csak 2-3 hónapra kell a kölcsön (áthidaló helyett) és utána vég-törlesztek. Áprilisban vettem fel, júliusban törlesztettem ki, szeptemberben bedőlt a devizahitel piac, úgyhogy nagyon necces volt. Ha várok a vég-törlesztéssel még 1-2 hónapot, akkor most nem építkezem, hanem a hajléktalanszállóról nem netezek. Azaz igazából sosem lehet tudni... :/

Előzmény: Bucsek (27969)