lakóbuszfan Creative Commons License 2017.10.02 0 0 862

hőfokokat még nem mértem mert nem jutottam még arra a szintre a projektbe, de azzal biztosan nincs baj, mert maxon nem is járatom a betétet mert irtózatosan felforrósodik a teteje felett 5 cm-rel sem lehet ott tartani a kezet 1 másodpercnél tovább. épp ezért gondoltam hogy ezt az iszonyatosan forró levegőt kellene rávezetni a vastartályra. Gondoltam az u cső szétosztására a vízben, de az iszonyat munka és a tisztíthatóság is nagyban megnehezül. Kézrátétellel néztem eddig a tartályba bemenő és kimenő cső hőmérsékletét és nemigen tapasztaltam különbséget. Azt gondolom hogy azért 50 fokot már megéreznék kézzel (pl. 200-ról 150 fokra csökkenne a füstgáz hőmérséklete). Az U cső vízbe merült része viszont "jéghideg" mindig, a víz hőmérsékletével azonos lehet, szóval a "hőelszívással" se lehet gond. Lehet hogy egyszerűen lehet hogy tényleg nagyon kevés ez a felület, ezt nagyon alábecsültem. De akkor és ez az eredeti kérdésem is, azok a "pöttöm" (40x60x40 cm-es) vizes adapterek amiket belinkeltem hogy a fenébe tudnának 8-10 Kw-ot? Nem sokkal lehet több a hőátadó felületük az én 0,75 nm-eremnél. Ezért nem merem megvenni 80-150 ezerért, mert elképzelni nem tudom azt az óránkénti teljesítményt amit írnak hozzá.

Előzmény: sur5al (861)