nyman Creative Commons License 2017.09.27 0 0 1

En egyszeru excelben vezetem a bevetelt es a kiadasokat es a kulonbseg az szja alap. Ennyi. Nem kell nyugtat/szamlat adni ebben a pillanatban. Tolem volt aki kert, mert az osztondijahoz be kellett adni, igy adtam.

 

Nekem ez a jobb, mert tobb koltseg osszejon, mint a bevetel 10%-a. Ugye a tetelesnel ott az amortizacio is.

 

  • értékcsökkenés leírás: mi az alapja?

 

Az ertekcsokkentesnel az adasveteli szerzodesben rogzitett ar az alap, igy ha sok evvel ezelott nyomott aron vetted, akkor az. Erre rajohet meg a beruhazas erteke szamlakkal igazolva, tehat ha pl 20 millioert vetted es a futes korszerusitesre rakoltottet szamlasan 2 milliot, akkor 22 millio. En ezzel nem foglalkozom. Pl nyarom volt egy festes es vettem 60 ezerert anyagot az is hozzaadhato (szerintem), de jobb a bekesseg igy nem fillerbaszoskodok.

  • gépkocsi üzemagyag?

(szerintem) nem. Ebben az a szopas, ha mondjuk van egy ingatlanod 100 km-el arreb.

  • használt bútorok?

(szerintem) abban az esetben ha ingosagrol keszult adasvetelivel veszed

  • felújítás, értéknövelő beruházás?

Igen.

  • hitel kamata?

Passz, szerintem nem

  • telefonköltségek?

Milyen telefonkoltseg? Hogy felhivod a berlot? Ha leadminisztralod hivaslistaval lehet elmenne, de szerintem sok vele a nyug.

  • hirdetési költségek?

Azt en elszamolom.

  • postai, közjegyzői díjak (ha közjegyző előtt írtok szerződést)?

Postai dijat nem szoktam, elofordul, de most feladok egy levelet 300 forintert es megsporolok vele 45 Ft adot? Ennyiert nem irom be az excelbe. Ha meg a karacsonyi kepeslapjaidat akarod lekonyvelni, akkor meg belekothetnek.

  • háztartási gépek (egy összegben vagy több éven át)?

Ezeket egy osszegben szoktam de jellemzoen szazezer alattiak. Meg egy mosogep es huto is. 

 

Egyebkent jovore mar egymillios hatar sincs, tehat a bevetel es a kiadas kulonbseget megszorszod 15%-al es annyi. Bevallasban is meg van ennek a helye. En adoelolegeket is fizetek, elvileg negyedevente kell.

 

 

Előzmény: nabla_ (-)