Szabszi1984 Creative Commons License 2017.09.26 0 1 296

Üdv Mindenkinek!

 

BNAG... Fiatalságom legszebb évei, 1980-1984 között. 

 

Nem mondanám, hogy rossz iskola volt, vagy gyenge. Attól függ, ki tanított? Eltelt azóta... iszonyat sok év, nagyon sok tanáromra nem emkékszem, a tabló fényképem pedig sajnos több költözés közben elveszett valahol, de nagyon sajnálom :(

 

Gujdi Barnáné (Zsuzsa néni): Osztályfőnök, biológia. Kedveltük, de nem szerettük. Olyan, hogy is mondjam.. semmilyen volt. Biológia tanárnak, és ofőnek egyaránt.

Rádics Károly : 1 évig magyar irodalom. Kifejezetten rossz tanárnak tartottam, Ihásznéval (1 évig szintén) együtt. Nem tudta megszerettetni velünk egyikük sem az irodalmat, és a helyesírást sem. 

Tálosné (Zsóka néni): Matek, fogadott osztályfőnökünk :) Iszonyat kemény volt. 3 évig rettegtünk Tőle, pedig egy csupaszív tanár volt. Röpködtek a karók az óráin, bújtunk csendben egymás háta mögé. hogy "takarásban" legyünk. 4-ben kinyíltunk egymás felé. Tudni kell Róla, hogy becsülte azt a diákot, aki "hülye" volt matekból, de akart jobb lenni. Kicsit elfogult vagyok, mivel szegről-végről rokonok voltunk, így velem (nagyon)kicsit másképp viselkedett. Korrepetáláson verte a fejembe a matekot. Szó szerint "verte". Ordított, de ha kellett, 60X ordította el, míg meg nem értettem... Hülye voltam matekból. 3-as lett az érettségi jegyem. Lényeg a lényeg, Zsóka néni, és a 4.C osztály egymásba szeretett. A matek órák jó része "osztályfőnöki" órává vált. A szalagavató műsorunkban természetesen tanárainkat figuráztuk ki. Én lehettem Zsóka néni, ami hatalmas mák volt: rágyújthattam egy cigire a színpadon... (az egész előadás alatt Molnár Tanár Úr a térdét csapkodta a röhögéstől :D, Sisak Tanár Urat pedig vérig sértettük egy mondattal: "tanár úr, ne legyen már ennyire "sisakos" (vaskalapos)...

Hudák Sándor: magyar nyelv, és irodalom. Még fiatal tanárnak számított akkor, az első órát végig röhögtük. Rengeteget adott. Rádics, és Ihászné max. 3-as jegyei után Hudák Sándor tanította meg, hogy mennyire szép a magyar nyelv, és az irodalom. Adott, rengeteget adott. Biztatást, feladatokat, ötösöket. Hordtam is haza rengeteget. Arany János életének mittudoménmár melyik évfordulójára tartott Arany verseny győztes osztálya lettünk. Számomra imádott feladattal: Arany János balladái. Magyar érettségi jegyem: 5-ös lett.

Meskó István: Latin, és Igazgató helyettes. Imádtuk. Egy édes, humorral teli, a diákokat imádó ember volt. (RIP)

Molnár Tamás: Földrajz. Jó fejnek tartottuk, bár tudott nagyon szemét is lenni. :))

Sisak András: Ének. Igen, a legjobb énektanár volt, mondhatni az országban. Nem volt véletlen, hogy minden évben első helyen végzett az énekkar az országos Ének-zenei versenyeken. Volt még egy énektanár/énekkar, aki bevállalta a Psalmus Hungaricust? Nem. Ő, és mi igen. Egy zseni volt. Pont nem érdekelt senkit, mennyit ivott, ha együtt ihattunk Vele péntekenként a Pista néniben :D. 

Petzné: Történelem. Leadta tananyagként az évi aktuális törikönyvet. Egy mondattal nem tudta kiegészíteni. Mázlimra annyira kommunista volt, hogy a kötelező Bibllia órát én tartottam meg....

Továbbiak: Zsuzsi néni (testnevelés, imádtuk), Kisfalusy Béla (technika), Szotyory László (rajz). 

Akire már nem emlékszem, attól elnézést kérek. Hmm.. érdekes módon a 4 év alatti összes szerelmem nevére emlékszem :D 

Minden öreg, és ifjú diákot ölelek: Szabszi a 4.C-ből, 1984-ben :)