Gasparius Creative Commons License 2017.09.18 0 0 4300

Sziasztok!

Hozzászólásom témája a ritmuszavar, illetve az extra ütések.

 

Ezen a fórumon először vagyok, van 1-2 megválaszolatlan kérdésem, ezért gondoltam, hogy írok ide,

 

Van egy pár évente előforduló szívritmuszavar betegségem, ezek pitvari fibrillatio-k.

3 évvel ezelőtt Debrecenben fagyasztásos ablációt is elvégeztek rajtam, az orvosok szerint ez jól sikerült, azután egy hónappal volt még egy szívritmus-beindulásom, ami spontán rendeződött pár óra után.

Ez egy nagyon erős vérnyomás-eséskor következett be (vérvétel után majdnem elájultam)

az orvos szerint abláció itábn nem sokkal ez még belefért.

Ritmuszavarom ezen kívül nem volt, viszont vannak extráim, illetve van olyan, hogy 1-2 mp-ig összevissza ver, de aztán mindig rendeződik....

A tünetek az évek alatt lassan, de nagyon-nagyon lassan rendeződni látszanak, ami mostanában nyugtalanít, azok az extra ütések...

 

Ez se túl sok, mert naponta kb 10-2-at veszek észre, de van, amit csak érezni vélek, mert olyan gyenge.... amúgy elég stresszes vagyok szerintem, és ehhez kapcsolódik a kérdésemis.

 

Többször már arra ébredtem éjjel, hogy extra ütésem van, sokszor nem is egy, hanem több erős ütés egymás után.

Ez hajnai 1 és 3 óra között szokott előfordulni, amikor a legmélyebb az alvás.....

Na eezzel ki is megy az álom a szememből, ideges leszek és magamat figyelem ezerrel (mint ahogy az a pánikbetegeknél elő szokott fordulni), órák telnek el, míg elalszom, ha nincs ismételt extra ... de néha van....

 

Gyógyszert szívre nem szedek már évek óta...

amit szedek: Omega 3, L-karnitin és Q10. Talán ezek is közrejátszottak, hogy javulok, de ezek az extrák idegesítenek nagyon.....

 

Most lehet, hogy felhagyok ezekkel a kiegészítőkkel és megpróbálkozom a VITION kapszulával, mert mi van, ha klium, Cink, vagy egyéb hiány okozza ezeket....

 

Ha valakinek jobb ötlete lenne, nagyon megköszönném.