Soká Creative Commons License 2017.08.30 -2 1 49651

Gratulálok, ezt a szösszenetet akár a topikleírásba is be lehetne másolni! Pont ilyeneket szeretnek olvasni a fényképezni vágyók. Nyomtam rá egy "lájkot".

9 szót kellett volna elolvasnod egy képrészletről, vagy leírnod annyit, hogy bocsi... de te inkább jól megdolgoztattad magad ezzel a tudományos szöveggel.  Tudod, az a baj, hogy pont az ellenkező eredményt éred el vele, mert azt bizonyítod, hogy hiába a sok Bayer rács, meg "szórt fényköd" (Kazinczytól különdíj neked!) az agyadban, ha mégis sikerül ezekből olyan dilettáns következtetésekre jutni, hogy "A pixeleknek 5Mp felett már nincsen jelentősége."

Tudod, Te nyomod itt a tudományos szöveget, azt hiszed ettől okosabbnak tűnsz, én meg használom az eszemet és kitaláltam neked egy teljesen egyszerű tesztet arra, hogy eldöntsük valamiről , hogy kamu-e a több pixel vagy sem? Faék egyszerűségű a feladat, olvasható a szöveg vagy nem olvasható? Ha nem olvasható, az rossz, ha olvasható, akkor jó.

Itt van egyébként megoldás gyanánt a 24Mp-es kép közepe.

De beteszem ide is a két képet egymás mellé, az egyszerűség kedvéért, remélem a fórummotor nem vágja haza:

áh, valamiért nem engedi... pedig kicsi a mérete minden szempontból. Akor marad újra a 8Mp-es változat link formában.
Ki-ki eldöntheti, hogy van-e különbség a két APS-c méretű érzékelő között.

Előzmény: exhighand (49647)