kchris12 Creative Commons License 2017.08.26 0 0 8458

Vannak vegletek szerintem a lenyeg itt van:

”A parlagfű Észak-Amerikában őshonos növény, csak a 19. században került Európába. Az első világháború után gyorsult fel elterjedése, de igazán nagy területeket az 1950-es évektől foglalt el. Magyarország területén az 1920-as években jelent meg. Épp ezért nem tartozik a régi, hagyományos európai gyógynövények közé, és Amerikában sem volt jelentős a felhasználása. A referenciaként használt régi gyógynövényes könyvek nem említik a parlagfüvet a gyógyhatással rendelkező fajok között. Élelmiszernövényként való felhasználásáról sincsenek megbízható adatok.”

Ezert ketelkedem abban hogy a parlagfu hagyomanyos gyogynoveny..

Illetve magyarazat arra hogy sok idosebb emberen is hogyhogy kijottek a tunetek: egesz egyszeruen azert mert kb a 90-es evek kozepe vegeig nem volt ugy elterjedve a parlagfu hogy tuneteket okozzon - erdekes pont addig voltam en is tunetmentes...

 

A magam reszerol nem tartom magam hagyomanyos ertelemben betegnek azert mert reagal a szervezetem egy durvan allergizalo hatasu olyan novenyre ami europaban nem oshonos es durvan tud terjedni az oshonos fajokkal ellentetben. (masra nem vok allergias) plusz, amig csak magas-nagyon magas a szint addig okes vagyok (1-200 pillen/m3) de itthon annyira elterjedt hogy a lila szintu 3-6-800 db is lehet egy extremebb helyen - idopontban.

Szegeny indianok sem voltak felkeszulve az europai inflenzara,

Nem ugrik be de talan vakamelyik keleti nepcsoport ugy ahogy van nem tudja a tehen tejet megemeszteni, es meg tucatjaval lehetne a peldakat hozni arra hogy nem vagyunk egyformak nepcsoport szerint a szervezetunk masra van felkeszulve.

Szerintem minden novenynek ott kellene terjedni ahol oshonos. Nem veletlenul europa-usa kozott tilos!!  barmilyen novenyt atvinni. Bar ez mar elegge eso utan koponyeg...

 

Lehet hogy van vitamin benne meg enzim hiszen zold noveny, barmelyik novenyt megvuzsgalnank valamit lehet benne talalni...

 

Maga a modszer hatasos lehet de nagyon ovatosan bannek a dologgal, nem lehet tudni hogy kin mit valt ki. En is ettem mar parlagfuvet illetve viragport de azon kivul hogy elohozta brutalis modon a tuneteim mast nem okozott. Egy rendes modszert kellene osszeallitani extrem kis lepesekkel novelni az adagot.