w.ullrichfun Creative Commons License 2017.08.24 0 0 1853

"Csakhogy tudtommal nincs olyan ismert mechanizmus,"

 

Pedig lehet :) Amikre én gondolni tudok, az a kő v a fém, a kőbe vésett írások, jelek élettartama akár ezerszerese is lehet a papírra v fára jegyzett, vésett hagyatékoknak. (Pedig utóbbiakból indulnak ki ugye az előző kb 3 ezer év kutatásai, feltételezései, éppen azért akadnak el ott, mert régebbről nem nagyon találnak ilyet?) 

 A fémlemezek külön sztori, az megérne egy átfogó kutatást, térképezést, hol mikori korszakbelit és milyeneket találtak, de valahogy ez látványosan hanyagolt téma. Persze ezt is mindkettőt lehet hamisítani, átírni, (megsemmisíteni) de az "írott" emlékekre ez még inkább érvényes, és tudjuk h meg is tették, teszik ma is, mégis ez képzi a "történetileg ismert" korszakunk alapját ... (?) 

 Szóval simán el tudom képzelni, h Szolón a szaiszi információkat nem szóbeszéd, szájhagyomány útján terjedő legenda v mítoszként kapta, hanem vmi nem papírra jegyzett, sok ezer éves leírásról beszéltek a papok, esetleg meg is mutatták ... az a tény, h éppen akkor (Szolón is említi, és ezt ténynek vehetjük minden más forrásból is) volt a piramisok renoválása, utolsó felújítása, engem arra enged következtetni, h az egyiptomiak addig aktívan vigyáztak hagyatékaikra, biz. időnként rendbe tették, és komolyan vették a több ezer éves örökségeik üzenetét, és sokkal jobban vigyáztak ezekre, mint utána. Mert pont az előző 2500 évben gyakorlatilag az enyészeté és rablás, pusztítás martalékává vált ott minden :( 

 

"A minósziak amúgy sokezer évvel korábban a Közel-Kelet felől települtek oda, nem az Atlanti-óceán felől."

 

Biztos? :) Ami i.e. 3-4 ezer évvel v korábban történt az európai és a földközi-tengeri, ill. kisázsiai és észak-afrikai területeken, arról csak nagyon halvány sejtéseink lehetnek. A legújabb leletek szerint a térségben jóval több és jóval régebbi, fém megmunkáló, mezőgazdasággal is foglalkozó fejlett közösség élt, akikről semmit sem tudni, mikor kerültek oda, honnan szerezték tudásukat, fejlettségüket -- a minósziak vélhetően nem egy lakatlan, fejletlen területre jöttek, ha onnan jöttek, elfoglal(hat)ták, de nyilván az őslakosok életvitelét vitték tovább, talán fejlettebb, fejlődő technológiával ... de valakik éltek ott már előttük.

 

Azt hiszem ez az a diagram, amit úgy a 14 ezer éves intervallumig nem nagyon vitatnak, de az azt megelőző részét már igen. Viszont ezt (is) értetlenül nézik, mikor arról van szó, h hogyan került víz erózió a Szfinx mellső lábaira, már a megmunkálás után ... :) (?) 

 A tiwanakui kőlegók bár egyes pontokon emlékeztethetnek egyiptomi hatásra, az egy egészen más technológia, más stílus, annyira egyedülálló az egész világon, h saccolni sem tudjuk, mikor, kik és miért (kivéve Danikent, de hát ugye az ... :) ) Ahogyan Atlantiszról(szinte) csak a legenda, feltételezés, hiszem v nem maradt, ezek a kövek pont az ellenkezője, ott vannak, nagyon precízek, de nem tudjuk mi és mihez épült belőlük, és a megsemmisülése, szétesése, omlása is egy nagy rejtély. Pedig lehet összefüggés is akár a kettő közt :)

 

Előzmény: Törölt nick (1852)