Moró Ildikó Creative Commons License 2017.08.22 0 1 60310

Kornélia drága!

Én külön-külön értettem. Köhögésre jól bevált: egy kisebb gyömbét lereszelve, egy közepes citrom belecsavarva és rá 1- 2 teáskanál méz. Ezt egy kis befőttesüvegbe teszem, és naponta többször is rájárok kanalazni. A másikat szintén egy beföttesüvegbe rakom: 2-3 cékla, 2-3 közepes sárgarépa, 1 kisebb torma, vagy egy nagyobbnak a fele. Ezeket lereszelem (nekem van hozzá egy olcsó  reszelőgépem) berakom az üvegbe és salátalével (ecet+méz+víz) leöntöm. Szintén rájárok. A barátnőm szokott hozni nekem, ő az unokái immunerősítésére használja: Botmixerrel pépesít: 1 kg alma, 1 kg cékla, 1 kg citrom, 2 tasak őrölt 20g-os kurkuma, 2cs őrölt fahéj, 1 db zeller, 5 fej fokhagyma, fél üveg méz. Ezt megcsinálja, majd 3-unknak szétossza. Egy pohár vízbe két evőkanállal, minha szörp lenne isszuk.(édekés a méztől). A gyerekek az oviba, suliba a náthás időszakban se betegednek meg legtöbbször. Már a zuglói tüdőgondozó doktornője is elkérte a receptjét. Ő egy 30 évvel ezelőtt beszedett TBC miatt jár évente ellenőrzésre, neki egy meszes köteg maradt vissza ebből. Természetesen ezt nem rákgyógyításra írtam, immunerősítésre. Neki és az unokáinak nagyon bevált. Ő még petrezselymet is etet velem mindig ha kijön.Kis olivaolajjal,sóval apróra vágva. Mellesleg a régi  tüdőorvosom is mondta, hogy a tormát reszelve vagy a csípős csilipaprikát nagyon nem szeretik a tüdőben levő ráksejtek. Nem a rák gyógyítója, de a kiújulás lassítására elég jó hatással van.

Előzmény: mkornélia (60303)