Moró Ildikó Creative Commons License 2017.08.17 0 1 60201

Kedves Kornélia!

Meg volt tegnap nekem is a légzésfunkciós vizsgálat. Aki csinálta a vizsgálatot mondta, hogy mostanában mindenkinek rosszabbak az eredményei, a dr.-nő már szólt neki, hogy erősebben szóljon a pácienseknek a fújásnál. Az enyém is romlott, a FEV1, ami a tüdőkapacitást méri, az maradt 52%, de a FVC 10 %-kal romlott. A doktornő szerint viszont nincs különösebb baj, a FEV1/FVC értéke nőtt. Megkérdezte, hogy nem köhögök-e.Nyitott szájjal kellett erősen kifújnom a levegőt. Olyan fura sípos hang jött ki a torkomon. Felírt terpenhydrátot, azt mondta, hogy szörtyzörejt hallott. Nem érzem, hogy hurutos lennék, de szerinte le van tapadva. Te is a Laktanya utcaiba jársz, mivel a Flóriánon laksz? Nagyon aranyos ez a főorvosnő! Megkérdeztem tőle a fizikoterápiás kezelésekről mi a véleménye. Azt mondta, hogy mágnesterápiát és rádiumos fürdőt daganatos beteg nem kaphat. Elmesélte, hogy volt egy betege, aki 10 éve tünetmentes volt a mellrák után. Elment Hévízre, nemsokára teli lett tüdőáttéttel. Mondtam neki, hogy az onkológusom azt mondta, hogy ez nincs bizonyítva. Na jó, de ne magán bizonyítsák be!-mondta.

Nagyon várom a CT-d! Írjál!

Előzmény: mkornélia (60188)