BLAtti Creative Commons License 2017.08.16 0 0 4887

Egy hely, az nem a teljes szakasz. Egy látogatásból sajnos nehéz jó konzekvenciát levonni.

A part minden vízállásnál más és más képét mutatja.

Most a hét második felétől apadás van, de aztán újra áradni fog.

Kb annyira megy le a víz, mint múlt héten 200-230 körül. Tehát már van part pld Komárom környékén, de csak keskeny, viszont elég jó. Persze ez függ mindig az áradás levonulásának sebességétől, tehát adott magasságon mennyi ideig szérelnek a hullámok. Bizonyos szakaszok nagyon agyagos-iszaposak, viszont nagyon szép, szinte tök fekete foltok is vannak.

Ha lassabban apad, akkor tisztább lesz az a szakasz, amit szérel. Tiszta sor.

 

Egyszerűen figyelni kell, hogy hogy jár a víz és mikor, hol kínálja a lehetőséget. Persze ehhez nem elég egyszer-kétszer kimenni terepre.

Sokkal sűrűbben kell járni, hogy ismerjük a vízjárás okozta változásokat, illetve a különböző partok-különböző vízállásnál mutatott képét.

 

Minimum áradásonként kéne kint lenni...sajnos ehhez vagy olyan meló, vagy helyi lakosnak kellene lenni, vagy már nyugdíjjasnak, nem tudom.

Sajna én sem tehetem meg, de a vízállást folyamatosan figyelem, hogyha partra vetődök, akkor összevethessem a helyszíni tapasztalatokat az olvasott vízállásokkal.

 

 

Előzmény: dez1 (4882)