claas patrol Creative Commons License 2017.08.11 0 0 4355

:-))) :-)))

Brekuszt fogott a holló , csőrébe kapta.. s' felrepült vele egy háztetőre . Amint zsákmányával letelepedett a tető szélén , a brekusz hangosan kuncogni, kacagni  kezdett.. ..  -Mit nevetsz , Béka öcsém ? - kérdezte a holló .   -Semmi... semmi v , kedves Holló nővérkém  - válaszolta a brekusz - , szóra sem érdeme.., csak azon nevettem csupán , hogy milyen szerencsém van . Az apám ugyanis itt lakik , éppen ezen a tetőn . Rendkívül erős  s' bátor , roppant haragos természetű ember . Bizonyosan bosszút állna azon , aki bántani merészelne pl. engem .   A holló bizony nem nagyon örült e szavaknak, s'.. jobbnak látta.. ha biztonságosabb helyen fogyasztja el zsákmányát . Átröppent hát a tető másik oldalára... az esőcsatorna mellé . Itt pihent pár pillanatig, s'.. már éppen neki akart kezdeni a lakomának.. amikor észrevette , hogy a béka megint jóízűen kuncog és kacag .   -Hát most mit nevetsz , Brekusz öcsém ? - kérdezte .   -Semmi , semmi , ...kedves Holló nővérkém , szóra sem érdemes  – válaszolt a béka . - csak eszembe jutott , hogy a nagybácsim , aki az apámnál is sokkal erősebb... éppen ezen a helyen éldegél i életét . Aligha vinné el szárazon pl.  aki engem bántani merészelne .   A holló most már nagyon megijedt ám !..., s' elhatározta, hogy elrepül a tetőről . Így is tett bizony.... Csőrébe kapta zsákmányát.. 's a közeli kút kávájára szállt s' ott letette azt... Már éppen neki akart kezdeni az evésnek , amikor a brekusz meg szólalt :   - Amint látom , kedves Holló nővérkém..., nagyon tompa a csőröd . Nem kellene megélesítened  egy cseppet.., mielőtt enni kezdesz belöllem..? Nézd csak ott azt a követ ! Pompásan megfenhetnéd rajta a csőrödet..!   A holló megfogadta tanácsot és  a kőhöz röppent fenni kezdte a csőtét és kenegette.... Amint egy pillanatra hátat fordított a kútnak , a békakoma  nagyot ugrott.. s' eltűnt a mély vízben .   A holló csak akkor vette észre , hogy a béka eltűnt... mikor már jól megfente a csőrét . Visszareppent a kútkávára , ide nézett s'... oda nézett, jobbra-balra forgatta a fejét ,... de a békát csak nem látta sehol sem .   Végül megsejtette , hogy alighanem a kútban van , s'... kiáltozni kezdett :   -Békakoma...drága  öcsém , kedves kis Béka öcsém , már megijedtem , hogy elvesztél ! ...Jó éles a csőröm már.. gyerecsak...ki, hadd egyelek meg !   -Ó.... de sajnálom... kedves Holló nővérkém.. - válaszolta a béka -, képzeld csak , nem tudok felmászni a kút oldalán  a kávára . Gyere le értem  lécci , ha meg akarsz enni... - szólt így..., majd lemerült a mély víz fenekére .

,-))

Előzmény: ez-Ben (4351)