gesszti Creative Commons License 2017.08.04 0 0 864

Nézd meg a Sony RX-100 első változatát. 100-120e közt lehet tapogatni mostanában.

Tudásban nagyon kacsingat felfelé. 1"-os érzékelője egész szépen dolgozik. Egyetlen hátránya, hogy kicsike. Ha ez nem gond neked, akkor jó vétel lehet. Igazi jó univerzális gép.

 

A kisebb érzékelősök közt a panasonic fz200-as gépét érdemes nézegetni. Ára hasonló, talán kicsit olcsóbb, mint a fenti sony. Ennek csak 1/2,3" az érzékelője, cserébe jóval nagyobb zoomátfogása van, és teljes zoomtartományban tudja az obi a 2,8-as fényerőt, ami azért nem rossz.

 

Kicsit olcsóbb kategóriában a nikon L340, vagy B500 is jó vétel lehet. Ezeknek nagyon nagy előnye, hogy sima mezei AA ceruzaakksikkal üzemelnek. Ezeknek az előde van nekem az L830-as. Nagyon ügyes kis gép általános családi használatra, de pl. a vihar már kifog rajta. Nagyon kéri a jó fényviszonyokat. Sötétben már nagyon zajos képeket készít, és a fókuszálása se az igazi.

 

Ha 100e fölé is tudsz menni, akkor Sony Alpha 6000 ILCE-A6000 (kicsit megbántam, hogy nem ezt vettem, hanem egy dslr-t...) Ez már aps-c méretű érzékelő, és eléggé jó hardver univerzális használatra.

Előzmény: f4d4m (863)