davtsik Creative Commons License 2017.07.23 0 0 350

Mivel többen is kérdezték, hogy mi kattog a digitklíma esetében a szellőzök mögül, megosztom tapasztalatom. A levegő terelő lapátokat egy motoros egység állítja, amiben van egy potméter, hogy a vezérlés kapjon visszajelzést a lapátok állásáról. 

 

Az egységben nincs semmiféle végállás kapcsoló.... Egy potméter van benne, ami szénszálas, és az idő folyamán kikopik, elkoszolódik. Szét lehet szedni, ki lehet tisztítani, befújni kontakt spayval... ideiglenes megoldás. Esetleg egy új betanítást el lehet vele végeztetni, itt az esetleges hibakódokat is kiírja: http://www.my-gti.com/224/volkswagen-climatronic-diagnostics

 

Mivel ilyen potmétert sehol nem lehet beszerezni, tényleg, próbáltam, rendeltem egy ilyen egységet ebayről kínából 6e ft körül volt. Végül még nem cseréltem le, csak kíváncsi voltam abba hogyan oldották meg a poti gondját, de szinte ugyan az van benne mint a fenti képen. 

 

http://www.ebay.com/itm/AC-Temperature-Adjust-Valve-Servo-Motor-OEM-Jetta-Golf-5-6-Rabbit-Candy-Octavia-/231857734784?hash=item35fbcc4480:g:fCIAAOSwezVW0COh&vxp=mtr

 

 

Az egységek cseréje valóban macerás, de nem kell hozzá kivenni az egész burkolatot ami a szélvédő alatt van. Ami nekem kattogott az a gázpedál fölött van, és onnan ki is tudtam szedni. A másik oldalon elvileg a kesztyűtartó mögött vannak, youtubon találni róluk videókat. 

Az esetleges kérdéseiteket itt is feltehetitek: https://www.facebook.com/groups/466999333462636/

 

// Akku csere után normális, hogy világít a szervó és ESP lámpa, menni kell az autóval pár métert és elalszanak. Vagy a kormányt mindkét irányba végállásba kell tekerni menet közben 20km/h alatt.

 

// Ahogy öregszik az autó, vagy sokat süti a nap és nagyon felmelegszik a beltér, az óracsoportban a kijelzőn a számok elhalványodnak. Ha visszahűl a beltér, újra olvashatóak a dolgok.

A megoldás a kijelző cseréje, 28e ft alatt sehol nem találtam. Facebokon hirdeti magát valaki, aki vállalja a cseréjét szintén 28-30e között, külön a kijelzőt 24e-ért adja.

 

// A manuláis klímavezérlőt lehetséges átcserélni digitálisra, de sok meló+pénz. Szét kell bontani az egész műszerfal betétet. Egyik ismerősöm 2 nap alatt megcsinálta. Egy bontott golfból kerültek át az alkatrészek: klímavezérlő, kábelköteg, fűtésbox....

 

// Az óracsoport led cseréhez segítség: http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=113135&page=6

 

// Az enyémbe utólag szereltem már be: multikormányt, lábtér világítást, ajtókilépőfényt. Jelenleg a hangszórók számát növelem 8-ról 10-re. Ha kell valakinek segítség, írjon nyugodtan. Én egy GT-t hajtok, 1,4 tsi 170le motorral.

 

// A gyári RCD300 rádió helyett tudom javasolni az RCN210 gyári kinézetű utángyártott rádiót. Beépített bluetooth kihangosítás, USB, jack csatlakozás. TP infót nem tudja. https://www.youtube.com/watch?v=BnkWSXzUZ0w