Walaki_mas Creative Commons License 2017.07.12 0 0 5330

@Szeszi50

 

A bojtoles (itt elsosorban az idoszakos bojtrol, intermittent fastingrol irok) soran a szervezet kap energiat az elraktarozott zsirokbol, vagyis hormonalis valtozas kovetkezteben atall egy mas, zsir alapu, uzemmodra.

Bojtoles mellett siman lehet dolgozni, sportolni, fizikai munkat is vegezni. Sot, sokan arrol szamolnak be, hogy energikusabbak es szellemileg is "elesebbek", jobban tudnak koncentralni. Ez egyebkent egybeesik a szemelyes tapasztalatommal.

(Lehetnek - nekem is voltak/vannak - persze nehezebb napok is).

 

En ugy ertem, a pusztan csokkentett kaloriabevitel eseten vannak rendszerint problemak a fizikai aktivitassal es ez a modszer noveli az ehsegerzetet is. A legtobben valoszinuleg eppen ezert tartanak a bojttol, mert ugy gondojak, hogy ez a kaloriacsokkentett modszerhez hasonlo, es hasonlo fizikai megtapasztalassal jar (ami pedig nem igaz).

Az altalam tobbszor emlitett internetes oldalon azt az informaciot talaltam, hogy orvosi kiserletek/megfigyelesek szerint az "egyunk kevesebb kaloriat es mozogjunk tobbet" modszer kudarcot vallott hosszu tavon a tesstsuly csokkenteseben.

 

Egyetertek, hogy mindenkeppen kovetkezetessegre es onfegyelemre van szukseg, hogy valaki eredmenyt erjen el, es hozzad hasonloan en is azt latom, hogy sokan megprobalnak mindenfele ketes modszert, gyogyszert.

Ez mogott azonban az is lehet, hogy problakoztak mar kovetkezetesen valamivel, de az igyekezetuk ellenere kudarcba fulladt (nem volt eredmenyes vagy nem birtak csinalni), lletve biztosan sokan vannak, akik egyszeruen nem tudjak, nem ertik, mit es hogyan kellene csinalniuk.

 

Nekem az idoszakos bojt es az LCHF dieata nagyon meggyozo, leginkabb azert mert egy vilagos es egyszeru elven alapul, es tudomanyosan is alatamasztott.

Mint irtam ezen a topicon is, 2-es tipusu cukorbetegseg gyogyitasara is hasznaljak. (En egyebkent ezzel kapcsolatban kezdtem el haszalni, es jelenleg az orvosom az mondta, hogy papiron ugyan cukorbeteg vagyok [mert annak idejen ezt allapitottak meg], de a jelenlegi laboratoriumi meresek alapjan nincs semmi problemam).

Előzmény: Szeszi50 (5326)