Brisk88 Creative Commons License 2017.07.05 0 0 541

Üdv mindenkinek! Vettem egy telket, amin van egy legalább 70 éves (azóta nem lakott a hely) löszpince. Két bejáratos L alakú bejáratú folyosókkal, 5,5x1,2m a belső tér. Mivel félig feltöltődött a finom löszporral, elkezdtem kitisztítani és szeretném bővíteni a szélességét. A lösz nagyon stabil, kissé döntött függőleges rétegződésű sok mésszel, mész rétegekkel. A "födém" 1 méter körüli csak, erősen agyagos afelett erdőtalaj és domboldal tetején van majdnem, tehát talajvíz 0. Az lenne a kérdésem, hogy ennek a szélességét 5 méterre megcsinálni alátámasztással lehetséges? Szóval úgy gondoltam, hogy méteres tartófalakat hagyva több járatban csinálom meg és azt egybenyitom teljes fa tartószerkezettel, ez lehetséges vagy felejtsem el és ugyanilyen alagútszerűben gondolkozzak csak? A szomszéd telken van egy ennél jóval hosszabb és 4 méter körüli szélű löszpince, de az jobban feltöltődött és a bejárati része beszakadt, így nem tudom megvizsgálni, de a pince felső része annak is teljesen ép és alig 50 méterre van, ezért gondoltam ez megvalósítható nálam is, de én a külső falat szeretném a külvilág felé nyitni egy részen ablaknak. Azt gondolom a külső rész ami veszélyes, de túl nagy súly sem nyomja  fentről és 30 centi magas 2,5 méter hosszú ablakaim vannak amik jók is lennének oda. Mi lehet a megoldása ennek? Örülnék, ha segít valaki...addig is ások tovább. Köszönöm.