Törölt nick Creative Commons License 2017.06.20 0 0 1410

Ezt csak kitelepüléshez használod? Nem szólom le, mert egy praktikus szerkezetnek tűnik és persze könnyű is meg kicsi is, ha szállítani kell.

Kicsit kényelmetlenebb, meg csak árboc, de megfontolandó ez:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=121683778&t=9134311

 

A jó öreg, magyar - nem tudom, miért Magirus? - 11m-es teleszkóp. Erre aztán olyan antennát biggysztesz, amilyent akarsz. Hat ponton köthető ki, de bőben elég a felső három. Az elmúlt két évben, amióta nálam szolgál egy hasonló, akkora viher még nem volt, ami derékba törte volna. Az áráról annyit, hogy a linkelt hirdetésben 28ezer volt és az a reális ár. Nekem az eladó házhoz hozta - elfért egy kis Suzuki csomagtartójában - 30ezerért. Azon kívül, hogy le kellett mosni petróval, utána VD-40, aztán zsír halovány vékonyan semmi gondom nem volt vele A rugós csapok, amik az elemeket tartják a kezelés után szépen bekattantak a helyükre. Leeresztésnél kicsit vigyázni kell, mert ha megindul és pont a peremnél van a kezed, két hét betegállomány. De kesztyűs kézzel simán lehet fékezni. A kesztyű is inkább azért, hogy ne legyen alu-szürke a kezed :-).

Ha még fellelhető, csak ajánlani tudom. 

Főleg, ha kettő van, azokra már gyönyörűen lehet telepíteni egy dipolt. (Sorállományú tapasztalat.)

Előzmény: dm13dv1b (1409)