KovesdiAti Creative Commons License 2017.06.17 0 0 80436



Sziasztok
Elnézést kérdek az inaktivitás miatt , nem igazán volt időm írni  , vagy mihez hozzá szólnom , de elvetve olvasgattam a fórumot

Lassan én is haladok ,  egyéb okok miatt a folyamatok kicsit belassultak
Sajnos nem olyan lesz , mint amilyen re terveztem
Elvetettem a természetes hatást , helyette inkább amolyan kicsit műdísztó lesz , persze majd még csinálgatjuk , próbálom majd minél természetesebbre csinálni

Az okok
Négyszögletes lett , mert így a hely kihasználtsággal és a fólia veszteséggel is jobban tudok majd gazdálkodni .
A tó kiemelésével a földszinttől , reményeim szerint a szél által behordott dolgoktól megkímélem magam talán , plus a telek lejtése is korrigálható lett


A tó Négyszögletes lesz , össz  méret a mocsárral együtt 5.4 m x 4.4 méter !

A tó mellet határos egy mogyoró fa , így kb  a fele délig árnyékban van , este 17-18-tól a kicsit arrébb lévő fák a másik oldalon árnyékolnak
A patkákat is e szerint helyztem el , 120as és a 30as zóna a naposabb helyre került , míg a a 70es és a 180 as félárnyékos részre !

A mocsár rész körbe futja a tavat , szélessége 30+30 cm-ter  !
A 30 cm-teres zóna L alakban 65 cm széles patkával
A 70 cm-teres zóna L alakban , csak a másik felén szintén 65 cm széles patkákkal
Középen 3 méter X 2 méteres hely maradt .
Ide kerül a 1.20 méteres   zóna , 1.20 méter szélles patkával
Végül a legmélyebb pont 1.80 méter mélységben , 1.80 szélességgel


Jah igen végül is , meredek oldal falas lett , meglepően  erős a föld , jól tartja magát !


Remélem ezekkel a  paraméterekkel nem lesz gond , olvastam hogy jobb szélesebb patkákkat csinálni , és a halak miatt is jó , ha van bőven van  mély víz
Téli át telelésnél is befolyásolja mennyi hal lehet a tóba , és így nem is melegszik annyira fel a víz  

Holnap kiássuk a végleges mélységet 180 cm és a 70 cm-teres részt is , itt csak le kell szedni kb 40 cm-ter földet a földszintből , esetleg a végén a patka részeket  körbe szintbe faraghatjuk , innen onnan lekelsz majd szedni még !


Lehet furcsának hathat  , hogy a legmélyebb pontot kezdtük el és fejezzük be elsőnek  , majd aztán jön a többi , de kellet a föld a támfalak megtámasztásához  és aztán a mocsár zóna falaihoz is , ahova a 70es rész kerül a pillérekhez alapot kellet berakni ,  plus enyhe mesterségesére lesz szükség , hogy ne omoljon be az a rész , a le rakott 8 pillérnek van súlya rendesen , így a 70es résznél különösen óvatosan kell eljárni


Így kb 13-14 m3-teres lesz , nagyobbat szeretem volna , minimum 15-17 cm-terest , de üsse kő , ha ennyi  akkor ennyi :)

Ez után lévő terv , a tó ki fóliózása , a mocsár rész homok és sóder keverékével való feltöltése , rá kulé kavics
Kívülre még nem tudom , elképzelhető hogy sziklakerti növényeket , de sziklák is kerülhetnek
Esetleg ha tudnék szerezni valahonnan olcsón akácfa cölöpöket körbe sáncsolnám !
Még elválik !

Remélem nem kelt nagy felháborodást a jövőbeli tavam , félkész verziója   , őszinte kritikát szívesen fogadom :)
A köveket csak finoman , ha kérhetem :)


Képek
Sorry csak telefonos képek !

  

Bocsánat a kis regényért és a sok képért !