szervezkedő Creative Commons License 2017.06.11 0 0 33201

Ez az elfogadjak, nem fogadjak kerdes erdekes es jo hogy irtad...

 

Az hogy "elfogadjak" azt jelenti= ellatjak a problemadat. De nem jelenti azt hogy nem kell fizetni.

Ha csipi-csupi a baj, mi csak a legkozelebbi orvoshoz megyunk. Talan 2-3euro a vizitdij es nincs mas koltseg. Nem erdekli az orvost az Eu kartya, ha nincs akkor is ellat.

 

Ha nagyobb a baj, akkor Bar. Ha gyors elsosegely kell, akkor a turista ambulancia, az egeszseg hazban, ami mellett ott a mentoallomas(vagy csak 1-2mento oda van kivezenyelve?-nem tudom). Sok mindent nem tudnak, de a leggyorsabbak.

 

A megoldas a korhaz. Barhol kezded a sort, ha nagy a baj, itt kot ki mindenki. Nekem eddig 2sztorim volt, mindketto legelejen, amikor kiderult hogy magyar vagyok, megmondtak, ismerik a magyar tarsadalombiztositot. Mindent fizetnem kell, amirol ok teteles szamlat adnak, amiert harcoljak majd en a sajat orszagommal, ne ok kinlodjanak, mert a magyar tb nem fizet!

A 2 szotori kozul az egyikben probaltam, a magyar tb-n behajtani egy vicces kb60-80eurot, de nem sikerult.

 

Szarhazi hozzaallas, a jogszabalyok egyoldalu ertelmezese es a tudatlansag kevereket tapasztalva, feladtam a harcot!

...es Barban az elso pillanatban megmondtak elore: harcoljak en a penzemert.

 

Tehat aki nyaral, tartalekoljon az ilyen esetekre is!

Előzmény: portugéza (33189)