Törölt nick Creative Commons License 2017.06.10 0 0 108

Üdvözletem Mindenkinek!

 

Új vagyok ezen a fórumon és egyben nagyon kezdő!!! Ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném.

 

Az ún. idősebb korosztályhoz tartozom és videók letöltögetésével szedegetem a régi zenéket, mert máshonnan már nem is lehet megszerezni ('50, '60, '70, '80 évek). Itt még láthatok-hallhatok olyan előadókat akik ma már nincsenek vagy már nem olyanok mint fénykorukban. A minőség nem nagyon zavar, próbálom úgy elfogadni amilyenek találhatók.

 

A megoldandó problémám a következő:

Vannak videók melyeken a képen az emberek vagy "megnőttek" vagy "összementek". Letöltés után a lejátszón(MPC-HC) és pendrive-on a TV-n is "torzak".

Konvertálni próbálok (Format factory, Any video ...) - képméret megváltoztatása - de nem változik semmi a lejátszáskor. Samsung Smart TV-n már kipróbáltam a kép beállításokat, minden változatlan. Azért csinálok mindent lehetőleg TV-re mert a gépen nem szeretem nézni csak amíg csinálom.

Szóval hogyan lehet a "torz képeket" rendbe hozni? Nem sok ilyen video van feltöltve de mintha egyre több lenne.

Ha sok butaságot hordtam össze elnézést kérek. Azért ha mégis lenne megoldás, kérlek benneteket, segítsetek.

 

Üdv.