Bea90bb Creative Commons License 2017.06.07 0 0 80290

Tegnap este fél11kor lementem még a tóhoz. Pont a sekélybe úszkált a kis beteg koim, és pont sikerült kifognom.

Gyorsan csináltam neki külön vizet FMC-vel, levegőztetővel.

10ml/m3 adagolást 20 literre kiszámítani necces volt, végül kb 5 cseppet tettem a vízbe, remélve, hogy a reggelt megéli.

Ahogy keltem az volt az első, hogy néztem él-e még. Szerencsére úszkált, de nincs a legjobb bőrben.

A szép hófehér teste inkább halvány sárgás-barna, a fekete foltok elhalványodtak, a fátyolos úszói elvékonyodtak egy kicsit. A farka tövében egy borsó nagyságú daganat féle van a penészpamacs helyett. Gondolom valamit segített neki az előző kezelés...így 3 napig (vagy több ideig) kapja ezt az 5 csepp szert részleges vízcsere és levegőztetés mellett.

Volt otthon metilinkék cseppem is, de arra azt írták, hogy gyenge gombás betegségek ellen...ezt már nem tartottam "gyenge" betegségnek, hanem súlyosnak, azért adtam neki inkább FMC-t (meg azért is, mert eddig is ezt kapta és nem akartam össze-vissza adni neki mindent), és bízom a legjobbakban.

 

Aki már kezelt külön halat, hány napig kell(ene) gyógyszerezni a külön vizét és kezelés utána mennyi ideig érdemes külön tartani őt?

 

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: csoer (80286)