efemm Creative Commons License 2017.06.01 0 0 12879

Középfokú szemmel: szerintem a B pálya is túl keményre sikerült. Amivel problémám volt, az a kemény terep felfelé a pataktól (6-7, 8-9-10 pontok). 6-14 pontok között leginkább csak iránymenet volt. A 21. pont, bánya tetejére nem tudom, hogy hogyan gondoltátok a felmenetelt, én a bánya szélén, négykézláb kommandóztam fel a gazban. Az biztosan B-s feladat, hogy „11. Sziklajárás. Igazolj azoknál a szikláknál, amelyek NINCSENEK jelölve a térképen.”? Mindezt egy 100 méter átmérőjű körön belül. A 29-es, bója nélküli ellenőrzőpont sem B-be való szerintem, amikor a pont helyén a határkaró/kő vagy van, vagy nincs, a jelleghatárokat pedig vagy megtalálom, vagy nem, ha nem pontos a térképen az aktuális növényzet fedettsége. A 34 db pontot már a Gémes majálison is élvezhettük, de nekem kicsit sok ennyi.

Az egyenes itiner kivételesen jól ment, pedig nem a kedvencem. Ami kifejezetten jó volt, hogy a meleg ellenére a B pálya majdnem végig erdőben ment, nem nyílt terepen. Nekem a vizet (1 litert) sikerült beosztanom, de azért a végén már inkább siettem emiatt. Összességében egy könnyebb pályát jobban élveztem volna.

 

Előzmény: Dravecz Ferenc (12875)