MGHUN2 Creative Commons License 2017.05.29 0 1 21

Heló! Most találtam ezt a fórumot és szeretném megkérdezni, esetleg valaki tud-e tanácsot adni? Kiemelten stresszes életem van véleményem szerint, és kb. 1 évvel ezelőtt éreztem először intenzív, mellkasi fájdalmat észleltem, mely stresszhelyzetben jelentkezett. A fájdalom a mellkas bal oldalára összpontosult. Ez a fájdlom kb 2 havonta 1x-szer jelentkezett, és 10-15 percen belül magától megszűnt. 3 hónappal ezelőtt viszont egyre többször és egyre tovább kezdett jelentkezni, viszont az intenzitás nem nőtt. Március végén volt egy 3 napig tartó migrénem, és bár nem tudom, hogy öszefüggésben van e a kettő, de Április elején a mellkasi fájdalom 1,5 órán át állt fent és sokkal intenzívebb volt, mint az előző alkalmak esetében, és kiterjedt a bal karba, bal csuklyásizomba. egy erős stresszhatás következtében a fájdalom elviselhetetlenre erősödött, kisebb pánikrohammal társult, ám ekkor feszültséglevezető zene hatására 1-2 percen belül mind a roham, mind a fájdalom elmúlt, ám a fájdalom elvonulta után a mellkasomon óriási nyomást éreztem, mely 5-10 percen belül elmúlt.

 A rákövetkező hét csütörtöki napján a fájdalom ugyan ilyen intenzitással, 3,5 órán keresztül állt fent, hirtelen kezdődött stresszhlyzet után, és ebben az esetben a csuklyásizom és karfájdalom mellé verejtékezés, hasba, áll bal felébe nyilaló fájdalom, hányinger, szédülés, és járást képtelenné tevő gyengeség társult. ebben az esetben "önnyugtatásra" (mély légzés, nyugalomi állapotba helyezkedés) múlt (ebben az esetben csak ezekre volt lehetőségem). Ebben az esetben is szinte mázsás nyomásérzet ült a mellkasomra a fájdalom elmúlta után, mely 5-10 percen belül múlt. Azóta sokkal fáradékonyabb, levertebb vagyok. Voltam orvosnál, de csak pszichiáterhez küldött (valószínűleg a "túl fiatal" korom miatt), és a mellkasi fájdalom kis intenzitással, de naponta jelentkezik 1-2 percre. Másrészt, szintén 3 hónapja folyton, stresszhelyzetben lüktet a vénám a karomon, nyakamon és néha ilyen típusú lüktetés még a hátamon és az oldalamon is jelentkezik. Ezeknek az üteme teljesen spontán, nem vág egybe a szívritmussal. Nem fájdalmas, bár kellemetlen, és szemmel jól látható, majd stresszhelyzet végével együtt múlik. A családban örökletesek a szív és érrendszeri megbetegedések, és a tünetek napról napra elviselhetetlenebbek, egyre levertebb, tompább, fáradékonyabb vagyok és jóformán tehetetlen vagyok. Esetleg valaki tudna ajánlani valamilyen gyógyszert/kezelési módszert, amég a pszichiáter által megadott időpontban el nem tudok hozzá menni?

 

A válaszokat előre is köszönöm!