Kaporszakálú Creative Commons License 2017.05.08 0 0 5190

Hát mivel kb.. csak amolyan "marketing fű" volt ami nagyjából térdig ért, nem teljes a tapasztalat! Igazából tetszett mindkettő, jo nagy böszme állat mindkettő! Az a baj, hogy ekkora fűben még nemigazán muttatták meg az igazi arcukat, mert még bőven volt tartalék. Játszani kellett a damil hosszával, mivel ekkora fűben ha nyélgázt toltam neki ki akart ugrani a kezemből :-) Kormolni meg félgázon nem szeretek, ezért levettem a vágó kést oszt hadmennyen!

 

Első benyomásra a motor hangja amire odakaptam a fejem, nagyon jó hangja van, más mint a stihl. A rezgéscsillapítás is jó. Ami kurvára nem jött be az a szórásvédő, elég széles ami sokszor akadályoz ha szarabb a terep vagy árokban, és kibaszottúl nem véd a ganéjtól. Stihlnél fele olyan dzsuvás vagyok, mondhatnám a 11 év alatt nem köpött rám annyi retket mint a hq 4-5 nap alatt! Összességében tetszik mindkét gép, látszik a profizmus, meg érezni is, de van valami mi fura bennük, nem tudom mi de van. Tán még szokni kellene!? A keskeny kormány szűk helyeken nagyon jól jön, meg a heveder is fasza. Kényelmes, és nem meleg! A damilfejtől nem dobtam magam hanyat, igazából nem érzékeltem a csapágyazás előnyét melo közben, de összességében jó. Feltöltés szempontjából sem látok olyan egetverő külömbséget, kb... időre azonos a stihl 40-2 fejjel. Szóval jók ezek a hq kaszák! Nekem kicsit más, szokatlan de fasza!

Előzmény: Gypsy56 (5189)