Törölt nick Creative Commons License 2017.04.24 -9 0 62323

oláhtamás:

Igen, 3-4 generáció az azért reális lehet, szerintem is, de én nem gondolnám akkor sem hogy kizárólagosan csak a trackek maradnának. 

Pláne hogy a GPS is téved olykor, arrébb teszi az utat, nem fog jelet, igaz ez nagyon ritkán, főleg mélyebb völgyekben fordul elő.

 

jzp

Nehéz ezt röviden elmondani.

-Most hétvégén egy 4 tagú csapatnak és két biciklisnek magyaráztam el az utat a Bükkben, én, aki 200 kilométerre lakok onnan. Mert semmi nem volt náluk, csak a jelzéseket nézték.

-A Teleki 20-on 6-8 emberrel beszélgettem összesen, egynél volt GPS.

-Karancs-Medves 35-ön összesen 5-6 túratárssal mentem együtt, különböző szakaszokon, egyiknél sem volt.

-Tavaly szintén a Bükkben egy 8 tagú csoportot igazítottam útba a Nagymező felé, meg még egy párost más irányba, egyiküknél még térkép sem volt, nemhogy GPS. 

 

Hirtelen 4 példa, ami beugrott. Még egy:

Hollókőn tavalyelőtt ugyanott szállt meg egy 5 tagú család ahol mi, kéktúrát csinálták, 3-4 naposokban.

Idősebb, tapasztalt túrázó vezette őket, nyakában tokban papírtérkép.

Kérdeztem: GPS? Van, de nem szeretem, csak ritkán veszem elő, kis területet látni rajta.

 

Ilyenekből gondolom, sorolhatnám még.

Te ebben, a GPS-t profi módon használó közegben mozogsz, persze hogy többet látsz hasonlókat mint te is vagy.

A hétvégi, pár kilométert bejáró, kiránduló tömegeknél pedig szerintem se térkép, se GPS.

Ezért kell még sokáig a jó öreg festett jelzés. Egyszerűen pár évtizedig még semmi realitása a "csak track" elgondolásnak, utána is kérdéses.

Előzmény: jzp2107 (62321)