tiko2017 Creative Commons License 2017.04.23 0 0 42874

Mindenhol vannak előnyök, hátrányok. Fontos a hely. Nagyon fontos.

Néha nem is tudom miért de biztos vagyok benne, hogy megéri tartani egy bizonyos alapot egy adott helyen.

 

Bár állampapírt pl. a Kincstárban szoktam tartani, de Budapest bankban is tartok az ottani állampapír alapjukból.

Igazi gyöngyszem a maga kategóriájában.

 

Még a unicreditben vagyok jelen, bár ott most épp üres az értékpapírszámlám.

http://pioneerinvestments.hu/hu/

De nem szüntettem meg, nincs így üresen költsége. Ott az volt a különleges, hogy fix 2 ezer ft-ért lehetett venni többek közt néhány concorde-os alapot. Sok féle alap van ott. Én csak a hazai kínálatot figyeltem. De van sok külföldi alap is, bár lehet, hogy aki ilyenben gondolkodik inkább az ETF vonalat kell követnie.

 

A raiffeisenből idén kivonultam a költségek miatt. Áttranszferáltam onnan a tbsz-eimet az alapforgalmazohoz.

Raiffeisenben volt olyan értékpapírszámlám ahonnan Bét-en forgalmazott certifikatot tudtam volna venni. Arany, ezüst, olaj, néhány tözsde index. De valahogy nem vettem soha. Költségek ide vagy oda, maradok a hazai forint alapu nyiltvégü alapoknál. Ez az én világom.

 

Néhány szabály amit követek:

1. Fontos a hely ahol befektet az ember. Nem csak a költség struktura miatt. Minden alapkezelő cégnek van egy koncepciója, termékek, költségek, informatikai dolgok és még sok minden terén. Ha tetszik egy hely, érdemes megkeresni az ottani gyöngyszemeket, lehetőségeket. Minden hol van ilyen.

2. Csak forint alapú számlát nyitok.

3. Keresem az adómegtakarítás formáit. /tbsz, nyeszr/

4. Érdemes jelen lenni az államkincstárban. Nagyon kedvező a költségstruktúra. Az utaláson kívül minden ingyenes. Az infláció követő Prémium állampapír családot érdemes figyelni. 3 és 5 éves. Néha nagyon kedvező a kamatprémium.

5. Hazai, nyiltvégü alapokon keresztül fektetek be. Semmi tökeáttétes, forexes, külföldi vagy hazai baromság.

6. Biztosítók, önkéntes és magánnyugdíjpénztárak nem érdekelnek. A nyeszr elég önmagában. Én 45 éves koromban nyitottam. Optimálisnak tartom hozzá ezt az életkort. A fiatalabbak inkább ingatlant szerezzenek, ne a nyugdíjra gyűjtsenek. Az ingatlan is érték.

7. Az időtáv, az árfolyam, az alapban lévő pénzmennyiség, és annak ki be mozgása, valamint az alapkezelő személye, stratégiája, ezek a fontos dolgok.

 

Ahol jelen vagyok értékpapír számlával:

 

Alapforgalmazó /Concorde online alapok/

Államkincstár

Budapest alapkezelő

Unicredit Bank /Pioneer alapkezelő/

 

Jó náluk befektetni.

 

Előzmény: alapozgatas (42872)