nyman Creative Commons License 2017.04.21 0 0 59223

Azt erzekelem, hogy jogaszbol, kozgazdaszbol, himihumi bolcseszbol volt rendesen tulkepzes az elmult egy-ket evtizedben, mernokbol nem. Az 50 fo koruli cegnel van ket HR-s (most a valtozatossag kedveert jott egy gyakornok is harom honapra), ket jogasz, egy vagon kozgaszdasz, de gepeszmernok 2,5 evig csak en voltam egyedul. Epitoipari cegrol beszelunk, tobb tizmilliardos nagysegrendu projektekrol.

 

A kozgazdasz, jogasz felsovezetes erzodik, mert k. komoly, lexikonnyi terjedelmu szerzodeseink vannak (ez nem vicc, egy szazmillios szerzodes a mellekletekkel egyutt meghaladja az 500 oldalt(!!!) :) ). Egy kozepesen burokratikus, mernok-kozgazdasz vezetesu ceg is letudja 20-25 oldalbol, de nem ritka a 10 oldalszamnal kisebb szerzodes ilyen, az iparagban nem tul nagynak szamito munkanal. Nalunk csak a fogalommeghatarozas resze vagy 20-30 oldal. Nem is ertem miert nem irjuk ala mingyart az egesz Ptk.-t is, meg az ELTE AJK jogi jegyzeteit is egy egy szerzodeskoteskor, termeszetesen vagy 4-5 peldanyban. Egyebkent olyan osszetett az egesz, hogy tavaly percekig kerestem magat a szerzodes osszeget az egyik munkanal, mert nem voltam benne biztos. Normalis szerzodesnel ez az elso v. max a masodik oldalra esik. Nalunk ez valahol a 40. kornyekere.

 

Tavaly a karacsonyi bulin mondta az egyik "manager" vmi szerzodesnel 3 ezer feletti szignot rakott a papirra. 

 

Mondjuk a hulye jogaszunk kitalalta, hogy nem ervenyes, ha a szerzodesmellekleteket odaadjuk elektonikusan CD-n, es a CD-t irjuk ala. A (szerintunk, mernok fejjel) lenyeges mellekleteket papiron is alairtuk, de tok felesleges mezei templateket, formanyomtatvanyokat alaszignozni. Meg senki nem ment birosagra azert, mert egy nyomasproba jegyzokonyvben a datum nem a lap tetejere kerult, hanem az aljara. Ezek a templatek inkabb csak az egyseges forma miatt vannak, de hat jogi egyetem ide, jogi egyetem oda, nehez felfogni.

 

Tudnek meg meselni. Szoval szerintem ahol ilyen "assesment tesztek" vannak, az egyeb aljassagra is kepes.

Előzmény: nyman (59222)