KE80 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 109

Magabiztos győri siker, final fourban az ETO

A Győri ETO hazai pályán 28–22-re legyőzte a Metzet a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján, így bejutott a budapesti négyes döntőbe.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–METZ (francia) 28–22 (17–12)
Győr, 5250
néző. V: Florescu, Stoia (románok)
GYŐR: GRIMSBÖ – Bódi, N. Mörk 3, GROOT 6, BROCH 5, AMORIM 7, Görbicz 4 (2). Csere: Kiss É (kapus), Tomori 2, Knedliková 1, Hársfalvi. Edző: Ambros Martín
METZ: Glauser – LUCIANO 4, Gross 4, ZAADI 4 (3), Pop-Lazics, SMITS 4, Aoustin. Csere: Rajcsics (kapus), Edwige, Maudon 2, Flippes 2, Horácek 1, N. Diaye 1. Edző: Emmanuel Mayonnade
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–1. 14. p.: 6–3. 20. p.: 9–6. 26. p.: 14–10. 36. p.: 21–14. 42. p.: 22–17. 48. p.: 23–19. 53. p.: 26–20
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3
Továbbjutott: a Győr (59–54-es összesítéssel)
MESTERMÉRLEG
Ambros Martín:
– Olyan csapattal szemben jutottunk be a Bajnokok Ligája négyes döntőjébe, amely mindkét alkalommal kemény ellenállást tanúsított. Egy hét alatt nem tanultunk meg jobban kézilabdázni, de az elmúlt hetekben átéltünk olyan rossz dolgokat, amelyeket szeretnénk a jövőben elkerülni...
Emmanuel Mayonnade: – A Győr lerohanása elleni megfelelő védekezés megtalálása volt a legnehezebb. Az első húsz percben jól tartottuk az ellenfelet, de aztán nőtt a különbség, és bár benne voltunk a magas hőfokú mérkőzésben, a második félidő jelentős részében kontrollálni már nem tudtuk.

Egygólos idegenbeli veresége után mindenképp többgólos győzelmet kellett megcéloznia hazai pályán a Győri ETO-nak a Metz elleni negyeddöntő visszavágóján. A francia együttes elsősorban Xenia Smits góljaira építve remekül tartotta magát az első percekben, ám negyedóra elteltével már hárommal vezetett az ETO. A győrieknél Eduarda Amorim megállíthatatlan volt az első félidőben, de Groot és a heteseket értékesítő Görbicz Anita is kivette a részét a gólszerzésből.

Ahogy haladtunk a félidő vége felé, egyre jobban lépett meg a Győr riválisától. Ana Gros egy ápolás után leült a kispadra, ám a következő támadásra már visszaállt – ezt a szabályok szerint nem tehette volna meg, így kétszer két perc kiállítással sújtották a Metzet. A játékrész hajrájára Grimsbö is elkapta a fonalat a győri kapuban, a házigazda ötgólos előnyről várhatta a folytatást (17–12).

A második félidő gyors gólváltással indult: Mörk találatára Smits – aki a Metz egyik legjobbja volt – válaszolt. Ezután Grimsbö percei következtek, a győriek kapusa több védést is bemutatott rövid időn belül – nem csoda, hogy az ETO meg is lépett héttel. Gros szerencsés góljaival a francia csapat közelebb zárkózott, ám a 4-5 gólos határt nem igazán tudta átlépni.

Az utolsó tíz percre úgy fordultak rá a csapatok, hogy az ETO előnye öt találat volt, de a mérkőzés képe alapján nem volt reális sansza a Metznek, hogy döntetlen közelébe kerüljön, ami továbbjutást ért volna számára. Nem is került: Tomori Zsuzsanna gólokkal szállt be a mérkőzésre a megsérülő Eduarda Amorim helyett, a brazil légióst ápolni kellett a kispadnál. Görbicz Anita a hetesek értékesítése mellett látványos akciógólokkal vétette észre magát, a vendégek pedig nem tudtak már újítani a hajrában. 28–22

Az ETO hatgólos győzelme azt jelentette, hogy a hazai csapat ismét bejutott a final fourba. A budapesti négyes döntő résztvevője ugyanaz a négy gárda lesz, mint egy évvel ezelőtt: az ETO mellett az FTC-t kiejtő címvédő CSM Bucuresti, a Vardar Szkopje és a Buducsnoszt Podgorica.

PERCRŐL PERCRE

2. FÉLIDŐ

60. perc: GÓÓÓL! Broch is lő még egyet a végére. VÉGE! FINAL FOURBAN AZ ETO! 28–22
59. perc: Parádés védekezés, N'Diaye kezéből kicsúszik a labda ziccerben, Mörk áll mellé keményen és zavarja meg. Időt kér Ambros Martín, bő másfél perc van hátra. Kétség sem férhet az ETO győzelméhez és továbbjutásához. Grootot sáncolják a vendégek. Luciano kozmetikázza az eredményt. 27–22
58. perc: Kijön nyitott védekezésre a francia csapat, de vészesen fogy az idő. Görbicz lövését hárítja Glauser.
57. perc: KIÁLLÍTÁS! Megfogyatkozik az ETO, Tomori lábbal ér a labdába, amiért két perc jár. De van egy Grimsbö a kapuban, aki fogja Zaadi próbálkozását.
56. perc: Vészkapussal támad a Metz, N'Diaye beállóból eredményes. GYÖNYÖRŰ GÓL! Groot teszi le a szélre Görbicznek, aki újabb élményszámba menő mozdulattal helyez a hosszúba. 27–21
55. perc: Passzívnál belemenést látnak Tomorinál, elveszik a labdát az ETO-tól.
54. perc: Groot védekezésben is remekel, belemenést ítélnek Zaadi ellen. Amorimot közben ápolják a kispadon, nem úgy tűnik, hogy ma már visszatér a pályára.
53. perc: Időt kér Ambros Martín. Groot lő fontos gólt, kezd eldőlni a mérkőzés. 26–20
52. perc: Jó védekezés mindkét oldalon, nincs gól se itt, se ott.
51. perc: Tomoriról lemarad Gros, a válogatott átlövő pedig ezt kihasználva pattint a jobb alsóba. Időt kér a Metz. Luciano révén zárkóznak a vendégek. 25–20
50. perc: Groot kapkodós lövését kiszedi Glauser. A túloldalon Horacek hibázik, belemenést ítélnek ellene.
49. perc: Smits kidobja a labdát, nem jó a passza Horaceknek.
48. perc: Passzívnál Pop-Lazics próbálja átemelni Grimsbőt, de nem jár sikerrel. A túloldalon Nora Mörk viszont igen, bár nem átemeléssel, de betalál. 24–19
47. perc: Horacek irgalmatlanul nagy gólt ragaszt a léc alá a bal oldalról, már-már passzívnál. Most meginog a győriek támadójátéka, Glauser újabb védéssel rukkol elő. 23–19
46. perc: Tomori jól teszi le a labdát Mörknek, aki középről mellé durrant. Tomori lövését meg Glauser hárítja.
45. perc: HOPPÁ! Tomori lő káprázatosan nagy gólt, megtörve a közel ötperces győri gólcsendet. RÁADÁSUL! Grimsbö védi Smits átlövését. 23–18
44. perc: Passzívnál újabb szerencsés gólt lő Gros, ez is Grimsbőről pattan a kapuba. 22–18
43. perc: Jó védekezés az ETO-tól a vészkapussal játszó Metz ellen, sáncolják a hazaiak Gros lövési kísérletét. Görbicz megpróbálja saját térfeléről az üres kapuba juttatni a labdát, de mellé száll a lövés.
42. perc: KIÁLLÍTÁS! Horacek kap két percet, emberelőnybe kerül az ETO. Rossz bejátszás Broch felé, megszerzi a labdát a francia együttes.
41. perc: Jön a válasz, Broch talál be a túloldalon. Óriási az iram most, hetest kap a Metz. Zaadi gólra váltja a büntetőt. 22–17
40. perc: Ambros Martín nyugalomra inti tanítványait. Hova is rohannának, hat góllal vezetnek. Egy elveszített labda után Luciano iramodik meg, lövését a kapufára üti Grimsbö, onnan pedig befelé pattan a labda. 21–16
39. perc: Lépéshiba Grootnál, fordulhat a Metz. A keresztbe futó Gros lövése elmegy a bal felső mellett.
38. perc: Gros szerencsés gólt szerez, a bal alsóba céloz, a spárgázó Grimsbőről pattan be a labda a hálóba. 21–15
37. perc: Faultgyanús szituáció, de néma marad a síp, fordulhatnak a vendégek.
36. perc: PAZAR GÓL! Amorim ad remek labdát a szélre Görbicznek, aki egészen alulról indítja a mozdulatot, csuklóból elpörgeti a hosszú felsőbe, szenzációs megmozdulás. Időt kér a Metz. Labdát szerez az ETO védekezésben, túlkombinálja a Metz. 21–14
35. perc: Grimsbö megbabonázza a franciákat, még egy ziccert kivéd. Gros aztán középről kegyetlenül kilövi a jobb felsőt. Jön a válasz, Broch talál be középen. 20–14
34. perc: ÚJABB BRAVÚR! Zaadi középen, senkitől sem zavartatva lőhet, de Grimsbö útját állja a lövésnek. A túloldalon Brochot látják szabálytalannak a román játékvezetők támadásban.
33. perc: Zaadi emelése kipattan a kapufáról, marad a labda a vendégeknél. VÉDÉS! Grimsbö mutat be egy fontos hárítást. A túloldalon Knedliková kapufát lő a gyors támadás végén.
32. perc: Jön a válasz a túloldalon egyből, Smits révén. GÓÓL! Amorim meglövi hetedik gólját a meccsen. 19–13
31. perc: FOLYTATÓDIK A TALÁLKOZÓ! A Metz támad először, belemenést fújnak Smits ellen. Tomori védekezik jól. GÓÓL! Mörk viszont betalál a túloldalon, két védő között pattint a jobb alsóba. 18–12

1. FÉLIDŐ

30. perc: Groot is betalál, fél perce marad a Metznek az eredmény kozmetikázásra a szünet előtt. Időn túli hetest kapnak a vendégek. Zaadi belövi, megugrasztja Grimsbőt, majd a bal alsóba lő. SZÜNET! 17–12
29. perc: Luciano szépít, négy győri találat után lőnek gólt a vendégek. Időt kér Ambros Martín. 16–11
28. perc: ÖT KÖZTE! Nora Mörk megszerzi első gólját, a jobb szélről, kiszorított helyzetből talál be. Aztán eladja a labdát a Metz támadásban. Zavarban vannak a franciák most. DE MÉG MENNYIRE! Groot újabb ziccert vált gólra, már hat az ETO előnye. 16–10
27. perc: MÉG EGY KAPUSBRAVÚR! Maubon ziccerét védi Grimsbö, nekiesik a kapufánk, de folytatni tudja a játékot.
26. perc: Azonnal jön a válasz, Zaadi a szaggatottról rámol be egyet. GÓÓL! Amorim megállíthatatlan, a lövéseivel nem tudnak mit kezdeni a vendégek. SŐT! Maubon lövését kitornázza Grimsbö, a gyors kontrából pedig Knedliková talál be. 14–10
25. perc: Jól védekezik az ETO, Smits lövésébe belesáncolnak a hazaiak, meg is szerzik a labdát. GÓÓÓL! Groot marad üresen a jobb oldalon, beviszi ziccerbe és a jobb felsőbe helyez. 12–9
24. perc: Smits felhozza egyre a Metzet. Három francia gól után betalál az ETO is, Amorim eredményes ismét. 11–9
23. perc: Passzívnál belemenés miatt elveszik a labdát az ETO-tól, Amorim szabálytalan.
22. perc: Smits lő talpról a hálóba, megint három közte. Görbicz megint Brochot keresi középen, de ezt leolvassák a vendégek, majd a gyors lerohanás végén Maubon szerez gólt. 10–8
21. perc: MICSODA GÓL! Görbicz remek bejátszást juttat el Brochnak, aki köszöni szépen, lő is egy gólt belőle. 10–6
20. perc: Belemenést fújnak a vendégeknél, támadhat az ETO. GÓÓL! Amorimnak egyelőre nagyon megy, már a negyedik gólját lövi. Gyorsan jön a válasz, a középkezdés után Flippes eredményes, nem tud visszarendeződni még a Győr. 9–6
19. perc: Görbicz lő talpról, de a kapufáról kifelé pattan a kísérlet. Időt kér a Metz.
18. perc: Passzívnál Zaadi fölé durrant. Groot kap pihenőt támadásban, Görbicz irányít.

17. perc: Knedliková harcol ki egy hetest. GÓÓL! Rajcsics jön a kapuba, de Görbicz bevágja, a jobb alsóba lő. Kiegészül a Metz. 8–5
16. perc: Hetes a túloldalon, Görbicz szabálytalan védekezésben. Zaadi bepattintja a büntetőt Kiss Éva mellett. 7–5
15. perc: Emberhátrányban talál be a Metz, Laura Flippes eredményes. Jön a válasz a túloldalon, Broch beállóból lő gólt, Groottól kapja a labdát. 7–4
14. perc: GÓÓÓL! Amorim már a harmadiknál jár, a bal alsóba rakétáz. KIÁLLÍTÁS! Ana Gros kap két percet, hamar visszajön a pályára és földre viszi Amorimot. A kérdés már csak az, Gros hogyan lehetett pályán az ápolás után. Tanácskozik is a zsűriasztal. Kétszer két perc kiállítást ítélnek, így négy teljes percig emberelőnyben lesz az ETO. Ez nagy lehetőség. Belemenést fújnak Amorim ellen. 6–3
13. perc: Gros esik rosszul egy átlövés után, fájdalmas arccal sántikál le a kispadra.
12. perc: Amorim harcosan tör be, ki is harcol egy hetest. BENT VAN! Görbicz a bal alsóba helyezi a hétméterest egy lövőcsel után. 5–3
11. perc: KÉT PERC! Megfogyatkozik az ETO, Nora Mörk a kiállított, ráadásul hetes a franciáknak. KIMARAD! Gros kapufát lő büntetőből. SŐT! A franciák elváltják magukat védekezésben, Groot ezt kihasználva kapura tör a jobb oldalon és a rövid felsőbe tüzel. Maubon egy szerencsés góllal szépít. 4–3
10. perc: Smits emberhátrányban is betalál, egyenlít a Metz. GÓÓL! Amorim másodszor eredményes ma, kiegészül közben a Metz. 3–2
9. perc: Görbicz labdát szerez védekezésben, majd indítja a kilépő Brochot, akinek ziccerét Glauser kiszedi. Ihletett formában a Metz kapusa.
8. perc: Zaadi sem tud kapura lőni, fantasztikusan zár a győri fal. KIÁLLÍTÁS! Aoustin mehet le két percre, volt már egy sárgája, így jött a kiállítás. Bódi kerül ziccerbe emberelőnyben, de Glauser ezt is fogja.
7. perc: Zaadi átlövi a győri falat, de Grimsbö lábbal véd. Aoustin ellen pedig fújnak egy belemenést. GÓÓL! Vezet az ETO, Amorim eredményes. Amorim aztán védekezésben is remekel, sáncolja Gros lövését. 2–1
6. perc: Mörk talpról, laposan próbálkozik, de a szinte guruló lövést lábbal hárítja Glauser.
5. perc: Jól védekezik az ETO, Gros labdája nem jut el a beállóshoz. Aoustin kap sárgát Mörk elleni faultjáért.
4. perc: GÓÓL! Bődületes rakéta Groottól a jobb felsőbe. 1–1
3. perc: Amorim lő talpról, de Glauser ezt is hárítja a rövidnél. Gros megcsinál egy gyönyörű cselt, de az ejtése a lécről lepattan. A győri védelem és Grimsbö is verve, de a szerencse most a hazaiak oldalára áll.

2. perc: Góllal kezd a Metz, Smits zúdít a bal alsóba futtából. A túloldalon Bódi ugrik be a jobb szélről, de Glauser betakarja a ziccerét. 0–1
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ! A Győriek zöld mezben támadnak, a vendégek szokásos sárga-kék szerelésükben. Mörk lövését lesáncolják a franciák.

A Metz idegenben csak egyszer tudott nyerni a BL-ben a középdöntőben, a Győr viszont még nem kapott ki hazai pályán, csak a Larvik tudott elvinni egy pontot az Audi Arénából. Jó előjelek a hazaiaknak.

A párharc első felvonásán Ana Gros utolsó másodpercekben szerzett góljával a Metz némi meglepetésre legyőzte a Győri ETO-t, de az egygólos előny ledolgozása reális célkitűzés a győrieknek. Az első meccsről bővebben itt olvashatnak.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Győri ETO–Metz BL-negyeddöntő élő közvetítésében. Tartsanak velünk!

Előzmény: KE80 (108)