BZoltan Creative Commons License 2017.04.05 0 0 61285

Köszi a tolmácsolást :)

 

Én szemlély szerint úgy vagyoka pohár kérdéssel, hogy a professzionalitás kritériumain (öblös, közepesen nagy, vagyis 0.5-0.6l, záródó szájú és alacsony hőkapacitású vagyis könnyű) túl  nekem fontos hogy egy munkaeszköz kényelmes és szép is legyen. A metszőollókkal is pontosan így vagyok. Egy munkaeszközt legyen jó érzés kézbefogni. Érezzem, hogy az amit fogok az egy igényesen megtervezett, igényes anyagból elkészített, tartós és szép darab.

Ezt az igényességet marha nehéz metrikusan megfogalmazni. De aki nem teljesen hülye az ránézésre és tapintásra tudja, hogy miről beszélek.

Például a nagy szerelmem a Gabriel Glas kézzel húzott, szájjal fújt, 90 grammos szépsége, ami mégiscsak tíz rugóba kerül, de egy iparművészeti  tárgy amit jó érzés kézben tartani. Ezért az árért már azért fizetsz mert ez kézműves (ez tényleg az) műtárgy. Szakmailag is nyilván jobb egy könnyebb pohár mert alacsonyabb a hőkapacitása és emiatt kevésbé melegszik fel benne a bor. 

Inni persze ezzel együtt simán lehet egy 240 grammos Ikeás borospohárból is négyszáz forintért.

 

 

Előzmény: Hepci (61282)