rézmanó75 Creative Commons License 2017.04.01 0 0 136621

A keverő már folyamatosan megy. A 18 kw ból lett 9 kwat. Ez a nyél gáz! A felfűtési idő sem nőtt meg számottevően. Csak így a cefre, a fűtéshez képest arányosabban tudja átvenni a hőt. Nincs túlfűtési energia a felfűtés alatt. De mivel csodák nincsenek,egyszer utól éri magát és kalakúl a nyomás.

A túlnyomás! Már jelentős anyomás a felfűtési időszakban. Evvel nem is volna baj. Csak egy kicsit magas. Ha a gázból vissza veszek növelem a deflegmációt.De a nyomás számottevően nem változik,vagy csökken. 

Ha sitt novát egy bizonyos víz hőmérsékletre állítod, az akkor ott kapcsol ki és be,függetlenűl attól, hogy pontosabb. Nem tudja lekövetni magától hogy éppen melegebb vízre van már szükség mivel nőtt a forráspont a cefrében. Ezt a gázos is megértette és ő is azt mondta hogy léptetni kell feljebb. Igen csak pont ott vagyok hogy kézzel szabályzok. Függetlenűl attól hogy gombokat nyomogatok, vagy a csapon zárok vagy nyitok. 🙂

A túlnyomást eddig is elengedtem hogy ne menjen az égbe. Ezért gondoltam hogy a súlyszelep magától engedné el ahová beállítom. Függetlenűl attól most még hogy a víztérbe tudom vissza engedni, vagy a cefrébe. Mert eddig a levegőbe engedtem el. Tehát oly mindegy hová engedem, és ezt én csinálom manuálisan, vagy a szelep magától!😉

Előzmény: gabor0036 (136585)