_ap_ Creative Commons License 2017.03.30 0 0 56292

Köszönöm a reakciókat. A válaszaim:

 

- Lejjebb leírtam mi a konkrét cél, bemásolom:

 

"Az volt a célom, hogy 3 csapat (A,B,C) kommunikációját az alábbiak szerint oldjam meg:

- Minden csapatnál 2db rádió

- Az A és B csapat az 5-ös csatornán tud egymással beszélni

- Az A csapat a 2-es csatornán tud a C csapattal beszélni

- A B csapat a 10-es csatonán tud a C csapattal beszélni

 

Magyarán a C csapat külön készülékkel, külön frekin eléri mindkét másik csapatot, akik viszont egymással is tudnak beszélni egy külön erre való készülékkel."

 

- A "hallgatózás" mint olyan nem probléma, tehát nem kell kivédeni. Csak az a lényeg, h a 3 fél így tudjon kommunikálni.

- Igen, ezt tervezem mind a 6 készülékre tölteni.

- Ha jól értelmeztem a dolgokat akkor a scant jelenleg letiltottam a beállításokban. (?)

 

-Amiért neki kellett fognom, az az alábbi jelenség volt:

 

"a készülékek (legyenek bármilyen egymástól távol eső csatornákra is beállítva) hajlamosak összegerjedni.

Jónéhány alkalommal még egymás adását is veszik. Többször előfordul, hogy azok a rádiók is simán veszik az 1 csatornán sugárzott jelet amik, a 15-ösre vannak állítva, de mindezt nem fixen, hanem ad-hoc jelleggel. Van, hogy 10 percig tök jól működik a rendszer, aztán percekig mindenki hall mindent. ... Tesztként egymás mellé raktam 5 készüléket, a csatornákat hármasával beállítva (3,6,9..) majd a hatodikon beszédet kezdeményezve, hol csak a párja fogadta az adást, hol egy másik is, hol az összes. Véletlenszerűen."

 

Ha a képen lévő beállítást tolom fel mind a 6 készülékre, akkor elméletileg jó lesz minden?

 

Köszi!