innovations Creative Commons License 2017.03.29 0 0 6149

Egyébként engedd meg, hogy még tovább "vitázzak" veled új vs régi témában és egy másik megközelítésben.

Pont a minap néztem meg az Petite Geneve kirakatát. Ahol tulajdonképpen az összes kiállított darab relatíve a nagy, színesfém, two tone, brilles illetve ezek kombinációi közül került ki. Persze ez még feltétlenül nem lenne baj és  mondhatnám azt is, hogy mindegyik kifejezetten látványos volt, de szerintem sokkal helyénvalóbb ha inkább azt mondom, hogy egytől egyig kifejezetten feltűnő és hivalkodó darab. Tény, hogy a Rolex kínálatában megmaradtak az egyszerűbb acél modellek is, de az is tény, hogy az utóbbi évtizedben pont az előbbiekben említett irányvonal erősödött. Tehát visszatérve az eredethez én pont ezért tökéletesen megértem ha valaki inkább a régi, "purista" vagy akár vintage darabok felé fordul. Persze most mondhatnád, hogy savanyú a szőlő, de hangsúlyozom, hogy nem a nemes fémmel vagy a brillekkel van a bajom. Mert egy 36mm DD akár készülhetett sárga aranyból is mégis egy visszafogott decens darab maradt. A jelenlegi kollekció nagy részéről ezt már rég nem lehet elmondani, alapvetően másik műfaj egy alapvetően másik közönségnek.       

Előzmény: ath (6147)