lepecs Creative Commons License 2017.03.29 -4 4 27

Egy március elején nyilvánosságra hozott listán tarolt a Közép Európai Egyetem. Az egyik legismertebb rangsorkészítő, a Quacquarelli Symonds tematikus felsőoktatási rangsora szerint a CEU hét képzési területen is bekerült a világ legjobb felsőoktatási intézmények közé.

Az Eduline beszámolója szerint a CEU politikatudomány és nemzetközi tanulmányok programja a 42. helyet érte el", a szociológia képzés megtartotta a tavalyi 51-100. helyét - csakúgy, mint a filozófia program, a társadalompolitika és az adminisztrációs képzés is. A Közép-európai Egyetem történelem szakját a Quacquarelli Symonds szakemberei a 101-150., a közgazdaságtan és ökonometria programot a tematikus rangsorban a 151-200. helyre sorolták, de bekerült a legjobbak közé a jogi képzés is.

Itt egy másik lista is az egyetemi ragsorokról:

Times Higher Education

  • 301-350.  Közép-európai Egyetem (CEU)
  • 501-600. Semmelweis Egyetem
  • 601-800. Eötvös Loránd Tudományegyetem, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Pécsi Tudományegyetem, Szegedi Tudományegyetem
  • 800+ Debreceni Egyetem

A THE-nek van egy sajátos listája is a fejlődő országok egyetemeiről, ide be két egyetemünk a legjobb százba, a többiek a legjobb 250-en belül vannak:

  • 16. Közép-európai Egyetem
  • 65. Semmelweis Egyetem
  • 122. Pécsi Tudományegyetem
  • 123. Eötvös Loránd Tudományegyetem
  • 129. Szegedi Tudományegyetem
  • 154. Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
  • 201-250. Debreceni Egyetem