tozsdetulok Creative Commons License 2017.03.16 0 1 42737

Február elején lobbiztam ezen a fórumon MPT (Modern Portfolio Theory) érdekében. Ezt csak megerősíteni tudom. Az analízis azt mutatja, hogy 2 vagy több egymással kevéssé korreláló, hosszú távon infláció felett teljesítő eszközből a határhatékonysági görbe mentén összeállított portfólió kisebb szórást mutat fel, mint komponenseinek bármelyike. A mixet úgy kell össeállítani, hogy az észak-nyugati szektorban legyen a munkapont. Ez a lehetséges portfólió maximális hozama, minimális szórásra optimalizálva. Ennek a korlátja abban áll, hogy mégiscsak ki kell válogatni előre, mely eszközökből akarod felépíteni a portfóliót. a rosszhír az, hogy a potenciálisportfólióelemek kiválasztásához el kell végezni a házi feladatot. Az viszont a jó hír, hogy aportfólió felépítése után kvázi önjáróvá válik. Évente, vagy bizonyos súlyozás eltérési limit túllépése esetén vissza kell állítaniaz eredeti arányokat. Ezt a műveletet hívjákvolatillity pumping-nak. Amennyire meg tudom ítélni, pusztán az átsúlyozás a hozam 10-15%-t adja, függően a komponensek volatilitásától.

 

Száz szónak is egy a vége. Csak javasolni tudom az eszközallokációnak, mint befektetési stratégiának a tanulmányozását.