Tibus. Creative Commons License 2017.03.01 0 0 78

Üdv! 

 

Olvasgattam a fórumot, és eléggé esélytelennek festették le ennek a növénynek a tartását.

 

Elmesélem az én kis virágomnak a történetét. Több, mint két éve vettem valakinek, de végül nem került sor arra, hogy odaadjam, így nálam maradt. Nem sokat törődtem szegénnyel, egyre szarabbul nézett ki, lassan már csak pár pálcika állt ki a cserépből. Egyszer gondoltam egyet és utánanéztem, hogy mégis mit szeretet ez a növény. Akkor tudtam meg, hogy elég vízigényes, nem szabad hagyni kiszáradni a földjét. Ezután locsolgattam rendesen, két naponta legalább kellett locsolni. Erre ő baromira elkezdett hajtani, kétszer akkora levelei nőttek, mint amikkel vettem. Aztán egy idő után elkezdett sárgulni, ezt is kinyomoztam, hogy klorózisos lett, ami a tápanyaghiányból következett. Átültettem egy nagyobb cserépbe a neki való savanyú földbe és utána idővel újra szép, egészséges, zöld leveleket hajtott. Persze egy idő után tápozni is kell. Volt még egy kis atkatámadás, amit legyőztünk, úgyhogy azóta a növekedés töretlen. Óriási lett, imádom :)

Nyáron megpróbált 1-2 bimbót kinevelni, de nem sikerült a meleg miatt, viszont most télen lett rajta vagy 40-50 különböző méretű bimbó, amiből 1-2 mindig kinyílik, és illatozik :)

 

Remélem sikerült kedvet csinálnom valakinek,

Tibus