ctvi Creative Commons License 2017.02.28 -1 0 100711

Üdvözlet, bár én sok 10 év után kezdtem újra (korábban TT volt, még a szociban), de most én is egy HO PIKO start szettel kezdtem. Sajnos, és remélem ezzel nem bántok meg senkit, a PIKO sínek, váltók bizony nem a Roco, Maerklin, Fleischmann stb minőség, de cserébe valamivel olcsóbbak. Érdemes megnézni, hogy a váltók rendesen érintkeznek-e minden állásban, mert ez is okozhat ilyet. Arra is érdemes figyelni, hogy, ha digitális a pálya, akkor a Cirkuszos kezdőkészlet (analóg) "betáp" sínből ki kell szedni a kondenzátort, (vagy venni olyan betápsínt, ami digitálishoz van tervezve)  mert az bekavarhat. A piko váltók mechanikája nem valami csúcstechnológia sajnos. Szerencsére a mozdonyaik már elviselhető árakon is megvehetőek, és egy játszani akaró embernek (gyereknek) megfelelnek, és a minőség/ár arány sem rossz. Valamint érdemes megnézni a sín csatlakozásokat, mert azok sem az örökkévalóságnak vannak tervezve. Mindenképpen érdemes erre időt szánni, átnézni mindent (trafo, sín, mozdony, és a kerekeket is, hogy mindegyik az egyenáramúra van-e tervezve!!!! (az egyenáramú rendszerhez való kerekeknél legalább az egyik oldalon van szigetelés, de ha fém részhez van betéve, akkor mindkét oldalon szigetelt kerék kell!!! (pl. Maerklin Daru (sárga)  stb.) Ha van lehetőséged (ismerős, esetleg modellvasút bolt(?)), érdemes lenne a mozdonyaidat más pályán (analóg) kipróbálni, hogy ott is jelentkeznek-e ezek a problémák.

Én egyébként újrakezdőként  úgy látom, hogy nagyon sokan segítenek a kezdőknek, újrakezdőknek. És ezúton is szeretném megköszönni nekik a sok segítséget infókat!

 

Előzmény: Tihanics (100708)