HLJudit Creative Commons License 2017.02.26 0 0 520

Kedves Fórumozók! Nem kell kétségbeesni szerintem a régen kötött szerződéseknél , mert szerintem , mint az enyém semmisek azok, és az járt jól ,aki hamarabb eladósodott, mert a M. Bank eladja rögtön a követelést és a követeléskezelő /OTP Faktoring/ nagyon kedvező ajánlatot tesz. Ha viszont fizetési meghagyást bocsát ki, annak ellent kell mondani a szerződés semmisségére hivatkozva , és esetleg perré alakul, de szerintem biztosan nem kerül erre sor.Én még

/hihetetlen/ az elszámolást vitatom a  PBT előtt és hasonlóan, fel akar mondani a Bank, de nálam nem válik hatályossá a felmondás az elszámolás befejeztéig. Persze rohadt szemetek, mert még a tartozást is rosszul határozták meg a felmondási időpontra.Nálam semmisségi ok, hogy nem lehet meghatározni a CHF tartozást a szerződés/és ÁSZF/ alapján, mivel a  bázisárfolyam nem az átszámítás alapja, az csak a törlesztőrészletkülömbözetre van hatással.Azon kivül a folyósítás kezdő időpontját a bank a várható átadás átvételi időpont előtti 10. napban határozta meg ,amely a szerződéskötés előtti 5. nap. ez egy lehetetlen szolgáltatásra irányul és az is semmis/lehet attól a bíróság még érvényessé nyilváníthat/A tényleges folyósítási időpontnak a számla kiállításának időpontját kell tekinteni és ekkor keletkezik a tartozás CHF-ben is..A Pénzügyi szolgáltatóhoz panasszal kell előszőr fordulni, jelezni az elszámolás hibáit, a semmisségi okokat , majd egy hónap után a PBT eljárásátkezdeményezni a semmisség megállapítása iránt.  Ha 1 millió ft alatt van a tartozás , akkor kötelezést is adhat a PBT , amely a pénzintézet számára kötelező.Felhívom a figyelmét mindazoknak akik rendesen fizettek. hogy az elszámolás fordulópontjára vonatkozóan véleményem szerint /meg kell várnom a PBT  határozatát/ a fennálló túlfizetésemből árfolyamkülömbözetet is vont a bank , holott nem állt fennt időarányos tartozásom és a  futamidő során keletkező túlfizetésre már árfolyamkülömbözetet  vett már számításba a bank.Az egész visszajáró összeggel kell  csökkenteni a nem tartozó esetében a Ft tartozást. A másik, hogy az új báziskamatra történő átállásnál nem számította ki jól az új ügyleti kamatot.