Landsmann_ Creative Commons License 2017.02.26 0 0 31023

Én is "billegek" ha a helyzet megkívánja. És mivel tudom, hogy olyan az "A" oszlop amilyen, ezt figyelembe veszem és ezért dőlök én is előre hogy biztos legyek benne nincs semmi és senki takarásban. Ezzel kapcsolatban leírok egy történetet. 

Ekkor jártam vezetni tanulni. Pontosabban már gyakorlati vizsga volt C kategóriából. Avián tanultam vezetni,  a vizsgán is ezzel voltam. Hatalmas nagy szürke keretes visszapillantó tükrök voltak rajta, amik nagy területet kitakartak, ezért ott is dülöngélni kellett, mint a részeg emberek. Szóval folyik a vizsga, elérkeztem egy kereszteződéshez egy alsóbb rendű úton. Innen tovább csak jobbra, vagy csak balra lehetett menni, szemben egy temető volt. A feladat szerint itt balra kellett kanyarodnom. Irányjelző ketyeg balra, elnézek balra, oké. Elnézek jobb, oké. Előre dőlök, tükör mögött nincs-e semmi. Nincs. Visszadőlök, jobbról még mindig oké. Egy pillanat balra, az is oké. Kuplung fel, kis gáz, indulok, talán fél, egy métert mehettem, mikor jobbról egy szürke Barkas megjelenik. Azonnal beletapostam a fékbe, de a vizsgabiztos is. Totálisan egyszerre. Tudtam, itt rossz pontot szereztem. Benyeltem az elsőbbség meg nem adás vádját, nem vitatkoztam a vizsgabiztossal. Már csak azért sem, mert ő látta azt a rohadt Barkast, én viszont nem. Hogy lehet ez? Nagyon egyszerűen és szinte hihetetlen. mert ugye mit figyel az ember? Azt, hogy az úton jön-e jármű. De a Barkas csak a temetőkapun jöhetett ki, mert az úton közel s távol semmi nem jött. Én nem a temetőt figyeltem, (akkor észre vettem volna, hogy onnan készülődik kifelé egy jármű) hanem az utat, a forgalmat. Mikor ültem és elnéztem jobbra, nem láttam jönni semmit. De tulajdonképpen a szürke Barkas már  a tükör mögött volt. Mikor előre hajoltam, hogy megnézzem van-e valami a tükör mögött, akkor hajtott ki a temető bejárójáról jobbra, tehát én felém közeledett. Éppen ezért most is mindvégig a tükör mögött volt. Aztán ahogy hátra dőltem, akkor már az úton volt és közeledett felém. emiatt végig takarta a tükör. lehet hogy éppen kilóghatott a tükör mögül, de a tükör kerete és a Barkas is azonos színű volt. A sors fintora, ha "billegek", akkor éppen láttam volna a Barkast amint kijön a temető kapun és jobbra kanyarodik, felém. Ezt csak a kétszeri billegéssel lehetett volna kivédeni. De őszintén, ki gondolta volna, hogy éppen akkor jön ki a temetőből egy jármű, ami ugyanolyan színű mint a tükör kerete? Ráadásul a tükör takarása miatt mögé is néztem a tükörnek. Éppen ezzel a mögé nézéssel tettem láthatatlanná a járművet. Vizsgabiztosnak nem mondtam egy szóval sem, nem kommentáltam, úgysem hitte volna el. Oktató kérdezte mi volt a baj. Elmondtam neki. Mondta is a többieknek, hogy ez az a helyzet, amit szinte lehetetlen kivédeni. Végülis akkor elhúztak, mert volt még egy folyamatos belső sávban haladás is, de az is elég necces volt. Az oktató mondta is a vizsgáztatónak, hogy szerinte nem volt jogos meghúzni engem. erre pofátlanul mit mondott? "Lehet hogy nem volt teljesen jogos, de most ilyen kedvem volt!" Legalább ne mondta volna meg az oktató ezt az egy mondatot. Gondolhatjátok milyen szájízzel ülteb be vizsgázni 2 héttel később B kategóriából, mikor kiderült ugyanaz a sz@rházi fog vizsgáztatni. Már jóval a vizsga előtt mondták, hogy akit az a pofa fog vizsgáztatni, jól kösse fel a gatyát. Nekem sikerült kétszer is megcsípni. Szerencsére C-ből a második alkalommal más vizsgáztatott.

Visszatérve  a témára, egy vonatot, még ha az Bz is, még az A oszlop sem takarja ki. De egyébként meg mit is mond a kresz? Ha nincs vagy nem működik a fénysorompó, az átjáró előtt MEG KELL állni! Nincs mérlegelés és apelláta. 

Előzmény: monobombola (31020)