enel00 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 133555

Már azt sem tudom, hogy hol válaszoljak, annyi minden történt csigafúró élezés ügyben. :-)

Több órán át néztem az ehhez kapcsolódó filmeket, az itt ajánlott filmek ajánlásain

elindulva. Az orosz szögvasas megoldás nekem is tetszik, de ahogy Péter (MN 3100) is írta,

nem látom, hogy mi garantálná a szimmetriát, az élszöget. (Most azt ne feszegessük, hogy

nem mindegy, hogy fém vagy fa, esetleg puha fa vagy kemény.)

 

Észrevettem, hogy az előbb említett Güde is pont akciós. Ha nem beszél le róla senki, akkor talán

ebbe beruháznék. Túl öreg vagyok én ahhoz, hogy több százszor gyakoroljak egy élezést, hogy

legyen egy használható.

 

Ehhez kapcsolódik egy "hasznos" tapasztalat. Mostanában elég sok 10-es tiplit raktam be.

De véletlenül pozdorja csavartam fúrtam és teljesen használhatatlan lett. Próbáltam kézzel élezni(ez

még a filmnézések előtt volt), de nem sikerült, de nem akartam leállni. Ezután 9-essel megfúrtam a

kellő mélységig, és utána 10-essel tágítottam. Legnagyobb meglepetésemre, nem kellett a 10-esnél

a mélységet beállítani, mert annyira sz*r volt, hogy simán koppant a jó méretnél. Mivel több fúrom van, alig

vesztettem időt. Egyikben 9-es, másikban a 10-es.

Előzmény: Kamelot (133553)