Vargham Creative Commons License 2017.02.13 0 0 51

Újra nekifutottam az mbednek. Rapid prototypinghoz kell, és nincs kedvem regiszter szinten vacakolni az MCU-val.

Úgy tűnik, hogy most az EmBitz export működik. Van benne egy linker opció hiba, amitől nem készül el a bin, meg egy optimalizációs is, amitől fagy. Ezt a két paramétert átállítva viszont hibátlanul működik, fordít, debuggol, stb.

 

Az EmBitz kódmérettől függetlenül ingyenes. Ez most nekem kell is, LCD is van a projektben, sok a statikus, megjelenítendő adat. (most 128 kB a program).

 

Maga az IDE tűrhető. Vannak benne jó dolgok, de idegesítőek is. Az autocomplete szépen felajánlja az alsóbb rétegeket, mint STM HAL és Keil RTX, de az MBED magasszintű API-t nem. Pedig lefordul a projekt, tehát látja őket. Próbáltam újra indexeltetni a projektet, de hiába. Bosszantó és lassít, hogy minden MBED API hívást a dokumentációból kell kinéznem.

 

Aztán találkoztam olyannal is, hogy a TFT lib online NEM! fordul le, de offline igen. Eddig csak a fordítottját láttam.

 

Találtam több bugot az STM CAN megvalósításban, írtam is az oldalon, de senki sem reagált. Meg fogom próbálni a bug bejelentést a github oldalukon. Az mbed-et az ARM gondozza, a hiba az ST kódjában van, gondolom így kevésbé érdekes nekik.