Lackó_9 Creative Commons License 2017.02.10 0 0 133224

A szigetelés le lett tesztelve ebben a nagy hidegben, nálunk szabolcsban a külső -20 foknál bent -2 fokot mértem, mint említettem 60mm-es purhabos falpanelnél és 50mm-es plafonpanelnél. Az aljzatbetonban van 2cm-es nikecel. A sorrend úgy alakult, hogy 15cm-es szerelőbeton - 2cm nikecel és 10cm aljzatbeton, erre a fagyálló gresslap.

Ez is csak azért lehet, mert az ajtó nem panelből, hanem két takaró lemez közé tett 4cm-es nikecelből készült, mert szerintem tartotta volna a 0 fokot is fűtés nélkül.

Fűtésem még nincs benne, egyenlőre felöltözök és úgy vagyok bent egy elektromos hősugárzó és fél liter szabolcsi "hú bazdmeg' kíséretében :D

Gázos melegítőn nem gondolkodtam, mert nincs szellőzése az épületnek, pedig biztos hatékonyabb lenne. Ez is megteszi, kb 5 fok körül tudom tartani benne a hőt a kinti -10 fokhoz képest. Nyáron amikor épült, észrevehetően hűvösebb volt benne és jól tartotta magát. A kinti +30hoz képest +20fok mértem bent klíma nélkül.

Külön örültem neki, hogy fehér a panel belseje, tágítja és világosítja a teret :)

 A munkaasztal az én 185cm-es magaságomhoz készült, 90cm, de előtte van egy 2cm-es taposó rácsos lemez is, ami levesz belőle.

Előzmény: Akbeta Akbeta (133222)