Lackó_9 Creative Commons License 2017.02.10 0 2 133218

Sziasztok Hobbiasztalosok!

 

Lackó vagyok, újoncként regisztráltam a fórumra, eddig csak aktív olvasója voltam itt és otthon csendben ténykedője a hobbinak.

Előre bocsátanám, hogy sosem dolgoztam a szakmában, csak mint lelkes érdeklődő űzöm ezt kisebb-nagyobb sikerekkel, de annál nagyobb lelkesedéssel... :D   Hivatalos szakmámat tekintve műszaki gyártástámogató-műszaki előkészítő mérnök vagyok egy acélipari cégnél, ahol épületszerkezeteket gyártunk.

Magamról ennyit, térjünk a lényegre :)

 

A téli szünetben akadt egy kis időm és a készülő félben lévő műhelyembe készítek egy kis műhelyasztalt, hogy a többi dolgot tudjam rajta csinálni, hisz minden egy asztaltól indul... Nem kimondott asztalos asztalnak szánom, amolyan mindenes kis szerelőasztalnak. Eddig csak egy szűk, poros és sötét kis garázsban ténykedtem, most lehetőségem adódott egy új építésűbe költözködni és a saját ízlésem szerint berendezkedni, belakni, felszerszámozni idővel. Az épület egy 12*4m alapterületű szendvicspaneles melléképület, melynek első része a műhely, a hátsó pedig egy száraz tároló (csűr) helység. 60mm-es oldalfalpanel, 50mm-es tetőpanel, szigetelt aljzatbetonnal és csempézett műhellyel. Mind saját kivitelezés, építés, már régóta készültem rá, most volt időm mindenre. Már csak a villanyászat van hátra, a világító testek már megvannak hozzá, csak le kell vinni a menykőt odáig... 

A nyáron ezzel párhuzamosan épült még egy kerti filagória is, mint első nagyobb szabású famunkám, majd erről is hozok képeket ha érdekel valakit. 

Egyenlőre ennyit és inkább a lényegre térek :) 

 

Aztán amit eddig ténykedtem a műhelyben:  Egy sarok kialakítású munkaasztal. Minden itthon talált elfekvő anyagokból van, nem vettem hozzá semmit.

- 10*10-es gerenda  4,5m

- 5*10-es palló 8db 3m-es

- 12mm rétegelt lap

- 15-os OSB (terhelési és kopási funkciója miatt döntöttem mellette, egy szerelő láda, spájszer vasak, nehéz dolgok lesznek rajta, talán jobban birja majd mint a rétegelt... ha nem tetszik, bármikor cserélhető)

- colos deszka 10db 2m-es

- 2m*60*18 táblásíott fenyő, 2db

- 160*8-as faszerkezet csavar

- 100*8-as faszerezet csavar

- 30*3,5-es reiser csavar

 

A szerszámokról rövid: pár alapszerszámról van szó, ami most megtalálható nálam: 

- Bosch GKS190 kézi körfűrész

- Bosch GHO4-82 C

- Metabo fúró-ütvefúró a szerkezeti csavarokhoz

- Hitachi akkus kézúfúró DS12

- Bosch excentercsiszoló PEX300AE

- Parkside Szalagcsiszoló

- és a szokásos kéziszerszámokból minden... folyamatosan bővülő készlettel :)

 

Fejben állt össze minden, nem rajzoltam semmit, hanem csak az alapoktól indulva építettem fel. Összeállt a  váz, az asztallap alá colos deszkából készítettem az alátétet, majd táblásított fenyőlappal burkoltam. Az ajtó melletti részen még lehet vágok egy ablakot az épületre, ott kihagytam a helyet, a jobb oldali résznél pedig egy szerszám fal lesz még rajta, 12mm-es rétegelt lapból. Pár polcot kap még és egy konzolos lámpatartót a munkapad fölé, a teljes megvilágítás miatt. Kap még egy hát- és oldalfal takarást 3mm-s HDF lapból. Az asztal egyik sarkán egy egy 150mm-es YORK forgatható szerelősatu, másikon egy 120-as satu. Folyamatban van most egy oszlopos fúrógép beszerzése még. Azt majd vagy asztal jobb oldalán vagy egy külön asztalon helyezem majd el.

Itt tart most a projekt, csendes léptekben halad... 

De inkább beszéljenek a képek.

 

Üdv Lackó