Mex bernáthegyi Creative Commons License 2017.02.07 0 0 355

Sziasztok!

 

Nekem egy 6 éves bernáthegyi kutyuskám van! Sajnos januárba múlt 1 éve hogy az első roham elkapta, akkor azt gondoltam hogy valaki megmérgezte meg sem mozdult az udvaron -20 fokba feküdt reggel kerestük hogy hol van nem reagált hogy hívtam aztán nagy nehezen találtuk meg az udvar végén már tiszta fehér volt a szőre szegénykémnek. Nagy nehezen behúztuk a családdal a garázsba ami nagyon nehéz volt( 94 kg.) vittem neki meleg tejet amit nagyon habzsolt a drága. Aztán elvittük Szlovákiába este de már nem tudott felállni sem ott nem tudták meghallgatni a szívét mert annyira sípolt a tüdeje hogy nem lehetett hallani a szívhangot. Akkor teletömte valami injekcióval és adott neki Cardilan gyógyszert és haza küldött. Azt mondta hogy 2 nap múlva vigyük vissza de előtte telefonáljunk mert nem biztos hogy megéli a reggelt! Akkor elkezdtem nézegetni a neten hogy mi lehet a gond és ott olvastam a sevenal tablettáról és el kezdtem neki adni a gyógyszert igaz az adagot nem tudtam így csak egy felet adtam naponta. 1 hétig minden nap vittük Szlovákiába rengeteg pénzt kifizettünk a dokinak és nem volt semmi változás. Ő azt mondta hogy ne agyam neki a sevenalt mert az nem jó de én nem adtam fel de nem is vitte a dokihoz. Kb. 6 hónapig nem volt semmi baja aztán a nagy melegbe el mentem dolgozni és délután amikor mentem haza csak azt láttam hogy bandukol körbe az udvaron nem lát és ha hívtam akkor más irányba ment. Akkor megemeltem a napi gyógyszeradagot és hamar lement a roham. Most 2 hete megint rájött a roham ami nem volt olyan nagy mértékű mint az előtte lévő viszont nagyon nehezen tért vissza a látása és a hallása de ami zavar nagyon az-az hogy mindig csak enne és mindent amit talál ez legyen egy fa darab vagy ruha bármi csak ehessen valamit!!! Most az a gondom hogy elfogyott a Cardilan gyógyszere és Magyarországon nem is ismerik a gyógyszertárban sem, esetleg nem tud valaki ajánlani valami más szívgyógyszert????

 

Köszönöm előre is. :-)