Landsmann_ Creative Commons License 2017.02.06 0 0 30892

Múltkor kérdezi az egyik ismerősöm, mikor autót vettem, miért a Suzuki mellett döntöttem. Elsoroltam az érveket: Először is, csak benzines jöhetett szóba nálam. Aztán a megbízhatóság, alacsony szervizigény, alkatrészprobléma ne legyen (itt erősön szűkült a mezőny, hiszen egy hazai gyártású járműhöz nyilván alkatrész is jobban van), tűrhető fogyasztás. Mire az ismerős. Hát érdekes, nála szinten minden az ellenkezője ezeknek. :) Dízel, valami francia gyártmány (talán egy Peugeot és egy Citroent mondott) a kiszemelt két típusból. Ő tudja, amennyit szán rá, abból tartósan hibamentes járművet nem fog kapni azokból a szériákból. :) 
Nyilván minden autót szét lehet hajtani és elhanyagolni. Kívül, belül lehet hogy szép, csak éppen semmi nem működik rendesen. De ha gondos gazdája van, ezekkel a világból ki lehet menni. Cserébe tőlem a prémium üzemanyagot kapja, hogy én is megháláljam neki, hogy a majd 7 év alatt amióta nálam van, szépen dolgozik és tényleg semmi baj nem volt vele. Van fedél a feje fölött, igaz nem fűtött, de mégsem éri az időjárás viszontagságai. 

Előzmény: JRevai (30891)