DZnupi Creative Commons License 2017.01.16 0 0 1639

Igen ez azért van mert légnyomás alapon számolja a magasságot. Tehát ha csökken vagy emelkedik a légnyomás változni fog a tendencia. Ez a lényege. Létezik a suunto órákban egy úgynevezett alti lock. Ennek az a lényege ha egy adott tenger szinten vagy amit persze előtte kalibráltál, le tudod zárni hogy ott maradjon a magasság mérő, egész addig amíg nem folytatod onnan az utad. Ez azért van ha mondjuk a táborhelyeden este lefekszel, másnapra ha kis mértékben is de fog változni a légnyomás, ne kelljen a magasságodat korrigálni, onnan induljon tovább a mérés. Ezt sokan a hiányolják a casio-ból. De ez csak kényelmi funkció. így is úgyis nyomkodni kell az órát. Magyarul tök mindegy hogy azért nyomkodod mert korrigálsz, vagy azért mert keresed az alti lock-ot. Sok suuntós barátom ennek ellenére ellenőrzi a magasságot nem alti lock-oznak. szóval tök mindegy. Évtizedek óta használok protrek órát. Illetve mászok, másztam sokat. Hegymászó boltban is dolgoztam, láttam az órák hátrányait előnyeit. Gps-ek hátrányait előnyeit. Ha valami kérdésed van nyugodtan keress, amiben tudok segítek.

 

Üdv.: Tamás  

Előzmény: Tamás Kusza (1632)