TK421 Creative Commons License 2017.01.14 0 1 42251

Azért ahhoz, hogy a megtakarításaidból élj, elég komoly tőke és-vagy hozam kell. Ráadásul itt nem nominális hanem reálhozamról van szó. A jelenlegi értékeltségi szinteket akár kötvényben akár részvényben nézve elég valószínű, hogy passzív befektetésekkel maximum éves pár százalékos reálhozamod lesz, de tegyük fel, hogy jól csinálod, és elérsz éves 5-10-15%-ot. Szerintem ez egyáltalán nem evidencia, és a nagy többségnek soha nem fog menni.

 

És akkor most nézzük, hogy hogy akarsz élni. Egyértelmű, hogy ahogyan nő a vagyonod, egyre többet fogsz költeni, mert az ember már csak ilyen. Lehet hogy most azt gondolod, hogy havi 300 ezer nettóra van szükséged, de ahogy nőnek a megtakarításaid, ez folyamatosan nőni fog. Szóval szerintem nagyjából úgyis oda lyukadsz majd ki hogy szükséged van , befektetési jövedelemként, éves 10 millió forintra.

 

Ehhez 5%-os reálhozam mellett 200 millió forintra van szükséged, 10% esetén 100 millióra. Én már ezeket a hozamokat sem hiszem el, de az efölöttieket meg végképp nem

Előzmény: zsoltee777 (42240)