Csaba8 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 10053

Üdv Mindenkinek!

Nem hittem, hogy ilyen sokan fognak válaszolni, mindenkinek hálásan köszönöm.

Még csinálok képeket a kályháról és ami eszembe jut még, mindent leírok.

A füst hőmérsékletét a kályhaépítő csak megtippelte, nem tudjuk mérni, ott nem rakott mérőt.

 

A kályha mögött van egy csőtermosztát, ami érzékeli a kályhából kijövő víz-hőmérsékletét.

Tegyük fel, hogy a csőtermosztátot beállítom 60 fokra, ekkor bekapcsol a keringető szivattyú.

Pár percig megy a szivattyú és a vízhőfok már le is megy 40-45 fokig.

Ha beállítom 70 fokra, pár perc után lemegy 60 fokra a vízhőfok és a szivattyú kikapcsol.

A 70 fokos szelep miatt a 70 fok alatti víz csak a kályhában kering ( gondolom én), és csak a 70 fok fölötti vizet engedi tovább.

 

A kályha egyik oldalán a füst járatban van beépítve a hőcserélő.

Ma láttam a youtube-on egy rövid filmet egy kályháról aminek mindkét oldalán van ilyen hőcserélő a füstjáratban. 80 nm-t fűt 5 radiátorral.

https://www.youtube.com/watch?v=BbcWTuOJixc

Nálunk 100 nm a terület 7 radiátorral. Az osztóig elmegy a meleg víz de utána hideg.

Arra is gondolunk, hogy kevés az a víz ami a hőcserélőben van, de az is lehet, hogy a 70 fokos szelep erősen korlátozza a rendszer működését.

Akivel beszéltem mindenki kidobálta a rendszerből ezt a szelepet.

Egyenként kipróbálva a radiátorok működnek csak az összes együtt nem akar működni. A radiátorok 600/1000-esek és 600/1200-esek. Van egy törölköző szárító és egy kisebb radiátor, ezek vannak legközelebb a kályhához,ezek viszonyilag melegek, a távolabbi nagyobb radiátorok hidegek.

 

Egy profi tömegkályhás építette, tanfolyamokat is szokott tartani, nem mi magunk építettük a kályhát. Elmondta, hogy kályhát már sokat épített de a vízteresből ez az első.

Eddig nyitott volt a rendszer de most zártra lett átalakítva.

 

Még egyszer köszönöm mindenkinek aki próbál segíteni!

 

A képek feltöltéssel még bajlódunk, kis türelmet kérünk.